Yeni anlamış

Tutuklanan Ilıcak, suçlamaları reddetti, “FETÖ’nün örgüt olduğunu yeni anladım” diyen Ilıcak, “Yazılarda bilerek suç lemedim. Yaptığım iş suç kalıbına uyuyorsa da farkında değilim” diye kıvırdı

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Yeni anlamış
FETÖ/PDY'nin medya yapılanmasına ilkin soruşturma kapsamında gözaltına alınıp çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilen Ilıcak'ın savcılık ifadesi ortaya çıktı. Ilıcak'ın ifadesinde paralel yapıyı terör örgütü ilan ettiği anlaşıldı. İşte Nazlı Ilcak'ın ifadesindeki şaşırtıcı satırlar:

BUNLARI GÖRDÜĞÜMDE...
Darbe sırasında Genelkurmay Başkanı'na darbeye katılanların Fetullah Gülen ile ilgili görüştürme teklifleri, darbeye karışanlardan çıkan birer dolarlık banknotlar, darbeye karışanların koşulsuz polise ve vatandaşa talimatı vermesi ve Meclis'in bombalanması gibi hususları gördüğümde, bu insanların aslında mağdur olmadığını anladım. 15 Temmuz'dan sonra özellikle Genelkurmay Başkanı'na örgüt mensubu bir askerin Fetullah Gülen ile sizi görüştürelim talebi beni çok sarstı.

"YANILDIM"
Yanıldım. Bunların aslında dindar bir yapı olmadığını, mazlum bir yapı olmayıp, örgütsel bir yapılanma olduğunu yeni anladığım için üzgünüm.
Ben işimden atılınca nafakamı kazanmak için Bugün TV'de programlara başladım. Sonrasında Can Erzincan TV'de devam ettim. Bu kuruluşların bir örgütün hedefi doğrultusunda hareket ettiğinden haberim yoktu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ
Daha önce bilseydim, ne orada yazardım ne de orada bulunurdum. Bilakis karşısında yer alırdım. Üzerime atılı hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum.
Ben yaptığım programlarda veya yazılarda bilerek suç işlemedim. Yaptığım iş suç kalıbına uyuyorsa da farkında değilim.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde herkes bu yapılanmanın bir terör örgütü olduğunu 15 Temmuz 2015 tarihi ile idrak etti.

ESKİ ZAMAN'IN 6 YAZARI TUTUKLANDI
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ali Bulaç ve Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu eski Zaman gazetesinin 6 yazarı tutuklandı. Ali Bulaç, Şahin Alpay, Ahmet Turan Alkan, Mustafa Ünal, Nuriye Ural ve Lalezer Sarıibrahimoğlu cezaevine gönderildi. Bir kişi ise serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni anlamış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN