Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya: darbe gecesi uçurumun kenarından döndü

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, "Türk hükümetinin darbe girişimini yapanlara yönelik yasal ve siyasal önlemler alması en doğal hakkı. darbe gecesi uçurumun kenarındaydı, ben darbe girişimi önlendiği için mutluyum" dedi.

Giriş Tarihi: 2.8.2016 13:05 Güncelleme Tarihi: 2.8.2016 13:07
Almanya: Türkiye darbe gecesi uçurumun kenarından döndü

Rheinische Post (RP) gazetesine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, "Darbe girişiminin arkasında Gülen mi var?" sorusuna "Türk hükümetinin darbe girişimini yapanlara yönelik yasal ve siyasal önlemler alması en doğal hakkı. darbe gecesi uçurumun kenarındaydı, ben darbe girişimi önlendiği için mutluyum" dedi.

TÜRKİYE DARBE GECESİ UÇURUMUN KENARINDAYDI

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, "Türk hükümetinin darbe girişimini yapanlara yönelik yasal ve siyasal önlemler alması en doğal hakkı. darbe gecesi uçurumun kenarındaydı, ben darbe girişimi önlendiği için mutluyum. Türk hükümeti darbe girişiminin arkasında Gülen hareketinin olduğu açık şekilde dile getirdi. Ancak şu ana kadar alınan önlemlerin bazıları ölçüyü aşıyor. Bizim beklentimiz, hukuk devletine yakışır bir süreç içerisinde sorumlu olanların tespit edilmesi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya: Türkiye darbe gecesi uçurumun kenarından döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN