Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'ndan Avusturyalı mevkidaşına ifade özgürlüğü dersi

Dışişleri Bakanı , Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz'a ceven yazdığı "Bu bir ültimatom değil Sebastian, bu benim kişisel fikrim. İfade özgürlüğü arkadaşım" mesajıyla ifade özgürlüğü dersi verdi.

Giriş Tarihi: 2.8.2016 10:36 Güncelleme Tarihi: 2.8.2016 10:51
Çavuşoğlu'ndan Avusturyalı mevkidaşına ifade özgürlüğü dersi

Çavuşoğlu, Twitter hesı üzerinden Avusturyalı mevkidaşının kendisi ile ilgili yazdığı "'nun ültimatomunu kabul etmiyor ve geri iade ediyorum. AB bağımlılıkla hareket edemez, kendi sınırlarını korumak zorundadır' mesajını cevapladı.

Bakan Çavuşoğlu, vize muafiyetiyle ilgili açıklamaları nedeniyle kendisini eleştiren Kurz'a cevaben attığı tweet'te, "Bu bir ültimatom değil Sebastian, bu benim kişisel fikrim. İfade özgürlüğü arkadaşım" ifadelerine yer verdi. Çavuşoğlu, bu tweet'in bir kısmını Almanca, bir kısmını ise İngilizce yazdı.

ÇAVUŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Çavuşoğlu, Almanya'nın Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesine verdiği mülakatta şunları söylemişti:

"2013 yılında ile bağlantılı olarak vize serbestisine ilişkin anlaşmayı imzalamıştık. Ayrıca mart ayında AB ile Türkiye'ye geri getirilen her Suriyeli karşılığında başka bir Suriyelinin bir AB ülkesine yerleştirilmesinin öngörüldüğü anlaşmayı imzaladık. Bu formül işliyor. Ancak bunların hepsi vize serbestisine bağlı. Bu husus da 18 Mart tarihli anlaşmanın bir parçası. Bu bir tehdit değil. Eğer vize serbestisi uygulanmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması'nı ve 18 Mart'ta imzaladığımız anlaşmayı bir kenara bırakmak zorunda kalacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'ndan Avusturyalı mevkidaşına ifade özgürlüğü dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN