Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gülen'in iadesi' kampanyasında sayı 81 bini geçti

FETÖ elebaşı Gülen'in 'ye iadesi için Beyaz Saray resmi internet sayfasında başlatılan imza kampanyasına katılım 81 bini aştı.

Giriş Tarihi: 2.8.2016 09:24 Güncelleme Tarihi: 2.8.2016 11:42
'Gülen'in iadesi' kampanyasında sayı 81 bini geçti

ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarının 17 Temmuz'da, FETÖ'nün bir numaralı sanığı Fethullah Gülen'in 'ye iade edilmesi için başlattığı imza kampanyası 81 bin 502 imzaya ulaştı.

HEDEF 100 BİN İMZA

'de 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından ABD'de yaşayan Türk vatandaşları FETÖ'nün bir numaralı sanığı Fethullah Gülen'in 'ye iadesi için harekete geçmişti. Beyaz Saray'ın resmi internet sitesinde Gülen'in iade edilmesi için "Hükümetimizin Fethullah Gülen'e güvenli bir liman sağlamasını sonlandırmasını ve Türkiye'ye iade etmesini istiyorum" başlığı altında 17 Temmuz'da başlatılan imza kampanyası 81 bin 502 imzaya ulaştı. Kampanyanın, 17 Ağustos'a kadar 100 bin hedefine ulaşması amaçlanıyor. İmza sayısının 100 bine ulaşması halinde Beyaz Saray dilekçeye resmi yanıt yazmak zorunda kalacak.

"GÜLEN, TERÖRİST OLARAK TASAANİF EDİLMİŞTİR"

Metinde, "15 Temmuz 2016'da Türkiye'de yasal ve demokratik bir şekilde seçilmiş hükümeti devirmek için darbe girişimi gerçekleştirildi. O zamandan bu yana darbe girişiminin ardında FETÖ ve onun lideri Fethullah Gülen'e sadık küçük bir asker grubunun olduğu netlik kazandı. Türkiye, Ortadoğu'daki en güvenilir ve uzun süreli müttefikimizdir. Gülen, Türkiye'deki müttefiklerimiz tarafından terörist olarak tasnif edilmiştir. Türkiye'deki darbe girişimi sokağa dökülen cesur Türk halkı tarafından durduruldu. Lütfen Başkan ve hükümeti demokratik şekilde seçilmiş yetkililer ve hükümetler ile çalışmaya ikna etmeme yardım edin. Hükümetimizin Fethullah Gülen'e güvenli bir liman sağlamasını sonlandırmasını ve Türkiye'ye iade etmesini istiyorum" ifadelerine yer verilmişti.

FETÖ'NÜN İŞARET ETTİĞİ TARİH 14 AĞUSTOS

ABD GENELKURMAY BAŞKANI JOSEPH DUNFORD TÜRKİYE'DE

ORGENERAL AKAR'DAN DUNFORD'A 'GÜLEN' YANITI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gülen'in iadesi' kampanyasında sayı 81 bini geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN