Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri'nden sert kınama!

'ndan, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) gerçekleştirdiği balistik fırlatmalarını şiddetle kınandığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 3.8.2016 23:16 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 23:18
Dışişleri'nden sert kınama!

'ndan, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) gerçekleştirdiği balistik fırlatmalarını sürdürmesinin bölgesel ve uluslararası güvenlik ve istikrara tehdidin devamı niteliğinde olduğu vurgulanarak, şiddetle kınandığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin son olarak 3 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu balistik füze fırlatmalarının kınandığı bildirildi.

Kuzey Kore'nin 9 ve 19 Temmuz 2016'da da balistik füze fırlatmalarına devam ettiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kore Demokratik Cumhuriyeti'nin uluslararası yükümlülüklerini ihlal eden bu fırlatmalar, bölgesel ve uluslararası güvenlik ve istikrara tehdidin devamı niteliğindedir. Balistik füze fırlatmaları ve kitle imha silahlarıyla ilintili faaliyetlerini durdurması yönünde KDHC'ye yapmış olduğumuz çağrımızı yineliyoruz. KDHC'nin ilgili Güvenlik Konseyi kararları çerçevesindeki yükümlülüklerini uygulamasını bekliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri'nden sert kınama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN