Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

'de vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine karşı demokrasi nöbetini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 3.8.2016 23:22
FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla başlatılan "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Vilayet Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. FETÖ'nün darbe girişimini lanetleyen vatandaşlar, olaylarda hayatını kaybedenler için dua etti.

Vatandaşlar, Tepebaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alana yerleştirilen ve ''Demokrasi duvarı" adı verilen panolara duygu ve düşüncelerini yazdı.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarca ikramların yapıldığı ''demokrasi nöbeti"ne katılan vatandaşlar, müzikler eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.

- "Bu mesele Türkiye'nin meselesi, bir partinin meselesi değil"

Vatandaşlardan Zeynep Sarıköse, 15 Temmuz'dan beri meydanlarda olduğunu ve sabah namazına kadar demokrasi nöbeti tuttuğunu söyledi.

Bu vatanın kolay kazanılmadığını belirten Sarıköse, şunları kaydetti:

"Bu yapılan darbe girişimini insanlığa sığdıramıyorum. Ülkeyi kanser gibi sarmışlar. Bir kadın olarak, bu ülke vatandaşı olarak vatanıma sahip çıkmak için buradayım. Ayrıca, Cumhurbaşkanımız bütün Cumhuriyeti vatandaşlarını büyük birlik mitingine davet etti. Bu çok güzel bir olay. Çünkü bu mesele 'nin meselesi, bir partinin meselesi değil."

Şeyma Burcu Bilek ise vatan sevgisi imandan geldiğine dikkati çekerek, "O gece ölümü göze alıp evden abdest alarak çıktım. Cumhurbaşkanımızın emri ile meydanlara çıktık. Biz Osmanlının torunlarıyız. İkinci bir emre kadar buradayız. Pazar günü yapılacak mitinge tüm siyasi partilerden katılım olmasını istiyorum. Bu siyasi bir olay değil. Eskişehir'deki meydanda bütün partilerden kardeşlerimiz var. Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda beraberdik. Kanımız bir, soyumuz bir." diye konuştu.

Durmuş Sarıkaya da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle meydanlara indiklerini bildirdi.

İstanbul'da pazar günü yapılacak mitinge katılmayı düşündüğünü belirten Sarıkaya, "Bu vatanımızın zor zamanında birlik beraberlik ön planda olmalı. Hangi parti olursa olsun fark etmez. Vatanımızın bütünlüğü için tüm parti liderlerinin bir araya gelmesi gerekiyor." ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN