Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kışlaları dolaşan elbiseli kişi aranıyor

Giriş Tarihi: 3.8.2016 10:11 Güncelleme Tarihi: 3.8.2016 11:35
Kışlaları dolaşan beyaz elbiseli kişi aranıyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmada FETÖ'cü hainler ifadelerinde içtima alanlarına inen den elbiseli bir şahsın komutanlarla görüştüğünü anlattı.

FETÖ'nün darbeci lerinin ifadeleri kafaları karıştırdı. Askerler bulundukları birlikteki içtima alanlarına darbe girişimi öncesi indiğini, helikopterden de elbiseli bir kişinin inerek bölükte bulunan komutanlarıyla görüştüklerini söylediler. Bu görüşmenin ardından ise İstanbul'un çeşitli yerlerine gönderildiklerini anlattılar.

BEYAZ ELBİSELİ KİŞİ BÖLÜK KOMUTANIMIZLA GÖRÜŞTÜ SONRA...

Gözaltında bulunan Emre A. ifadesinde, "1. taburda askerlik görevimi yapmaktayım. Araçlara bindirildikten sonra bölük komutanımız, 'Araçtan inmek isteyenlere kurşun en yakınlarından gelir. Jandarma ve polis kılıklı teröristler olabilir. Görevlendirildiğiniz yerlerde bunlarla birlikte gerekirse sivil vatandaşları da vurun' diye emir verdi. Bu arada içtima alanına helikopter indi. Beyaz elbiseli bir şahıs inerek bölük komutanı ile görüştü. Daha sonra görev yerlerimize gittik" dedi.

'ARAÇTAN İNEN KURŞUNU YER'

8 yıldır Hava Harp Okulu öğrencisi olduğunu söyleyen Zafer A. da, "Bizi otobüslere bindirdiler. Başımızdaki komutan, 'Araçtan inen olursa başına kurşunu yer' diyerek bizleri Sabiha Gökçen Havalimanı'na gönderdi. Burada vatandaşların 'asker sen öldün' şeklindeki tepkileriyle karşılaştık. Ne olduğunu bilmediğimiz için yaya olarak kaçmak zorunda kaldık" dedi.

'TOPKULE'DE İŞGAL VAR GİDİYORUZ'

66. Mekanize Birliği'nde asker olduğunu söyleyen Oğuzhan Y. de olay günü atış talimi yaptıklarını belirterek, "Akşam saatlerinde birlikteki garajda içtima olduğunu ve toplanmamızı söylediler. Bölük komutanı üsteğmen Hakan Aydemir 'Topkule'de işgal var. Atatürk Havalimanı'nda işgal var oraya gidiyoruz' dedi. İstediğimiz kadar mühimmat yanımıza alabileceğimizi söylediler. Halk direnişi ile karşılaştık. Neler olduğundan haberimiz yoktu. Ağabeyimi aradım o da darbe girişimi olduğunu söyleyerek, "Mühimmat verildiyse şarjörü takma' diyerek beni uyardı. Durumu arkadaşlarıma anlatarak halkın üzerine ateş etmeden sevgi gösterileriyle polise teslim edildik" dedi.(Vatan)

DARBE GECESİ F-16'LARA 20 KEZ YAKIT NAKLİ YAPMIŞLAR

BAŞBAKAN YILDIRIM'A DARBE GECESİ ATEŞ AÇILMIŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışlaları dolaşan beyaz elbiseli kişi aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN