Milyarlarca lira halkın hizmetinde

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Milyarlarca lira halkın hizmetinde

FETÖ’nün hileyle sahip olup hain amaçları için kullandığı , hastane ve vakıf gibi mal varlıkları hazineye geçti. Elde edilen milyarlarca lira halkın hizmetine sunulacak

Devletten farklı amaçlarla kiralanan arazilerin üzerine özel lar yaparak eleman yetiştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) tüm okul ve hastanelerine el konuldu. 'da milyarlarca liralık bir servete tekabül eden okullar, devlet eliyle halkın hizmetine verilecek. Türkiye genelinde bin 700 okul bakanlığa devredildi. En yoğun faaliyetlerin sürdürüldüğü İstanbul'da, Fatih Üniversitesi, Fatih Koleji, Anafen eğitim kurumlarının da aralarında yer aldığı 286 kurum kapatıldı. Kapatılan kurumlar arasında 168 özel okul, 94 özel yurt, 15 özel etüt eğitim merkezi ve 9 özel muhtelif kurs yer alıyor.

MİLLİ EMLAK'A DEVREDİLDİ

İstanbul'un tüm ilçelerinde yer alan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki özel eğitim kurumlarının mal varlıkları da hazineye geçti. Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devredilen okullar, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okul olarak hizmet verecek. İstanbul'daki Fatih Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek. Ayrıca üniversiteye ait uygulama hastanesi de Vakıf Gureba Üniversitesi'ne geçecek. Özel okullarda okuyan öğrenciler, devlet okullarına kaydırılacak. Milyonlarca liralık arazilere sahip okullar arasında, gayrimenkul değerleri milyar doları aşan kampuslar da yer alıyor.

KAPATILAN ÜNİVERSİTELER

1- Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)
2- Orhangazi Üniversitesi (Bursa)
3- Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)
4- Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)
5- Fatih Üniversitesi (İstanbul)
6- Melikşah Üniversitesi (Kayseri)
7- Mevlana Üniversitesi (Konya)
8- Şifa Üniversitesi ()
9- Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)
10- Zirve Üniversitesi (Gaziantep)
11- Kanuni Üniversitesi (Adana)
12- İzmir Üniversitesi (İzmir)
13- Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul)
14- Gediz Üniversitesi (İzmir)
15- Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)

KOLEJ, HASTANE ÜNİVERSİTE...

FATİH ÜNİVERSİTESİ...
Büyükçekmece'de 230 bin dönüm arsa üzerindeki okulda 7 fakülte, 4 enstitüde, 16 bin öğrenci eğitim görüyordu.
FATİH KOLEJİ... Yenibosna'daki 20 dönüm arazi üzerinde 68 bin metrekarelik lüks okul. Devlet arazisini düşük bedelle kiralayarak inşa edildi. Fatih Koleji'nin İstanbul genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 80'den fazla şubesi bulunuyor.
MURAT HÜDAVENDİGAR ÜNİVERSİTESİ... Başakşehir'de 120 bin metrekare arazi üzerinde kurulan üniversitenin üç fakültesi var.
ANAFEN OKULLARI... İstanbul'un farklı ilçelerinde toplam 18 eğitim kurumu bulunuyor.
SEMA HASTANESİ... Maltepe sahilde üniversite hastanesi olarak hizmet veren bina, 145 yatak kapasiteli. SGK bünyesinde hizmete devam edecek.
İZMİR ÖZEL YAMANLAR LİSESİ... Eğitim kampusu. 36 bin metrekare üzerinde Anadolu ve Fen Lisesi hizmet veriyor.
İZMİR ŞİFA ÜNİVERSİTESİ... Hastane ve üniversite eğitimi verilen kurumda, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, MYO ve üç fakülte bulunuyor.
ALTIN KOZA ÜNİVERSİTESİ... Devletten tahsis edilen 40 dönüm arsa üzerine kurulan üniversite binasına usulsüz şekilde imar edildiği için el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyarlarca lira halkın hizmetinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN