Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlumun düğünü

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Oğlumun düğünü

Borsası’nın önünde Türk bayrağıyla direnirken darbecilerin lazerli silahla şehit ettiği Fatih Satır’ın (26) babası: Oğlum için cenaze merasimi değil düğün yapıldı

Darbe girişimi sırasında Borsası'nın önünde FETÖ'cü askerlerin lazerli silahla şehit ettiği Fatih Satır'ın (26) babası Turan Satır SABAH'a konuştu. İşte acılı babanın söyledikleri:
Ben oğluma düğün yaptım. Ağlayıp hainleri ve düşmanları sevindirmeyeceğim. Oğlum, cumhurbaşkanımızın mesajını alınca bana "Hakkını helal et. Şehit olmadan dönmek yok. Ülkemizi bir avuç çapulcuya mı teslim edeceğiz?" dedi. Ben de "Git, şehit ol" dedim. Evden çıktı. 20 dakika sonra şehit oldu. Oğlum ülkesini darbecilere teslim etmemek için şehit oldu. Boynundaki Türk bayrağıyla şehit oldu. O bayrakta benim oğlumun kanı var. Onu kokladıkça oğlumun koşunu alıyorum. Cumhurbaşkanımız için ben dahi seve seve canımı veririm. Şehit oğlum için cenaze merasimi değil düğünü yapıldı. Böyle aşk ve iman varken hainler bizi ne mağlup edebilir ne de bölebilirler.
Asalet bizim ruhumuzda, asillik bizim kanımızda var. Alçak darbe girişimi sırasında çekilen görüntüde bir lazer ile gözeterek oğlumun üzerinde gezdirilip ateş açılıyor. Oğlum yüz-boyun kısmından vurularak haince öldürüldü. Ben görünür düşmandan değil gizli ve hain düşmandan korkarım. Oğlum da hedef gözetilerek lazerle vurularak alçakça şekilde şehit edildi.

PİLOTLUK HAYALİ KURUYORDU
Oğlum bilgisayar eğitimi aldı. Türk Hava Kurumu'nda pilot olma hayali kuruyordu. Genç yaşta hayallerini gerçekleştiremeden yaşamını yitiren demokrasi şehidi oğlum için yaşayacağım. Hayali pilot olmak, ideali bir yaptırmaktı. Oğlumun okul hayalini yerine getirmeden ölmek istemiyorum. Öte yandan Şehit Fatih Satır, 19 Ekim 2011'de sosyal medyada bir şehide hitaben "Uğrunda ölmekse seni yaşatmak bin kere ölürüm de adına leke sürdürmem. Gururdur, namustur, bayrak ve sancak. Aksa da kanım o...pu çocuklarını güldürmem. Şehidim keşke yerinde olaydım" diye yazdığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlumun düğünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN