Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde yaşananlar!

15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Ankara'da vatandaşların sokaklara çıkarak gittikleri yerlerden biri de Genelkurmay Başkanlığı'nın önü oldu.

Giriş Tarihi: 5.8.2016 10:08 Güncelleme Tarihi: 5.8.2016 10:26
15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde yaşananlar!

Genelkurmay Başkanlığı önünde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde; vatandaşların tankları engellemeye çalışması, darbecilerin kullandığı belirtilen lerin Genelkurmay Başkanlığı'na inmesi ve sonrasında kalkması, vatandaşlara ateş açılması, karargaha girmek isteyen vatandaşların kapıları zorlaması ve F-16'ların defalarca alçaktan uçuş yapmaları yer alıyor.

VATANDAŞLARDAN İLGİNÇ YÖNTEM... GELEN TANKLARIN ÜZERİNE BRANDA SERDİLER

15 Temmuz'da Genelkurmay Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara darbeciler tarafından ateş açıldı. Bir süre sonra darbeciler kullandıkları tanklar ile kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bu sırada vatandaşlar tanklardaki darbecileri etkisiz hale getirmek için ilginç bir yöntem kullandı. Vatandaşlar, kalabalık içinde sürekli hareket halinde olan tankların üzerinde bulunan brandaları aldı. Katlanmış brandaları açan vatandaşlar daha sonra bunlarla tankların üzerine serdi ve kullanan darbecinin görüş mesafesini kapatmış oldu. Tankın üzerine açılan branda nedeniyle darbeciler tankı hareket ettiremedi.

Genelkurmay Başkanlığı önünde 15 Temmuz'da yaşananlar

HELİKOPTER HARAKETLİLİĞİNİN GÖRÜNTÜLERİ

Vatandaşlar, tanklardaki darbecileri etkisiz hale getirmeye çalışırken, Genelkurmay Başkanlığı'nın içinde yoğun bir helikopter trafiği yaşandı. Peş peşe Genelkurmay Başkanlığı'ndaki helikopter pistlerine inen helikopterler bir süre sonra kalktı. Görüntülere bakıldığında; inen helikopterlerin Genelkurmay Başkanlığı'na darbeci getirdiği sonra ise boş kalktığı görüldü.

Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı önünden yeni görüntüler

KARARGAHA GİRİP DARBECİ ARADILAR

Genelkurmay Başkanlığı'ndaki helikopter hareketliliğinin ardından darbeciler tekrar vatandaşlara ateş açtı. Bir süre sonra vatandaşlar Genelkurmay Başkanlığı'nın ana kapısını açarak karargaha girdi ve kendilerine ateş açan darbeci askerleri aradı. Bu sırada ise F-16'ların Genelkurmay Başkanlığı önünde defalarca alçak uçuş yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde yaşananlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN