Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soruları ezberletip yeminle verdiler

Giriş Tarihi: 5.8.2016

Gülen’in yeğeni Muhammet Sait Gülen itirafçı oldu. “Halkına, polisine sıkan FETÖ’yü kınıyorum” diyen Gülen, KPSS sorularının FETÖ evlerinde yemin karşılığı ezberletildiğini anlattı

FETÖ darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 2010 KPSS davası şüphelisi Fetullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen itirafçı oldu. "" kod ismini kullanan yeğen Gülen, 2001 -2016 yılları arasında örgüt içinde faaliyet gösterdiğini kabul etti. İşte 16 yıl boyunca "Murat" kod ismiyle terör örgütüne hizmet eden Gülen'in itirafları:

"3 - 4 SAATTE EZBERLEDİM"
FETÖ'ye 2001'de katıldığını söyleyen Gülen, 2010'da Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu söyledi. Gülen 'Tahir' kod adını kullanan Süleyman Yörük'ün 'Sait' kod adlı Özcan Solmaz'la Erzurum Yıldızkent'teki cemaat evinde yemin ve ezberleme karşılığında 1 hafta sonra yapılacak 2010 KPSS sınav sorularını verdiğini söyledi. Soruları 3 - 4 saat boyunca ezberlediğini anlattı.
Sınavdan 1-2 gün önce de aynı sorular 200 evden sorumlu İl abisi 'Ahmet' kod adlı Muharrem Var, laptop içerisinde yanıtlarıyla birlikte soruları gösterdi.
Sınavdan sonra usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yalnızca Eğitim Bilimleri Testi iptal edilmişti. Oysa Genel Yetenek ve Genel Kültür testi soruları da usulsüzdü. 31 Ekim tarihinde tekrar sınavı yapıldı.
Ben özel okul öğretmeni olduğum için maaşım da çok düşüktü. Bu nedenle çok cüzi miktarda örneğin 50-100 TL civarında düzensiz bir şekilde yardım amaçlı elden para verdim.

?"GÜLEN'İ KINIYORUM"
Gülen'in babası ile babamın dedesi kardeş. 15 Temmuz 2016 akşamı ülkemiz çapında meydana gelen darbe girişiminin arkasında Fetullah Gülen cemaatinin bulunduğunu basından öğrenince, cemaatin gerçek yüzünü gördüm. Halkına ve polisine saldıran, sıkan FETÖ'nün bu yaptıklarını kesinlikle tasvip etmiyorum. Kınıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soruları ezberletip yeminle verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN