Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ana vatanla yavru vatanın etle tırnak olduğunu gösterdiniz

Giriş Tarihi: 6.8.2016 02:21
Ana vatanla yavru vatanın etle tırnak olduğunu gösterdiniz

Başbakan Binali Yıldırım, KKTC'deki vatandaşlara videokonferans ile seslendi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu darbe milletin geleceğine sahip çıkmasıyla birlikte başarısızlığa uğramıştır. Halkın gücü galip gelmiştir. Özellikle Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizden biz şükranlarımızı iletiyoruz. Aynı duyguları bizlerle paylaştınız, aynı acıları yaşadınız. Olayın ilk anından itibaren gözünüz kulağınız 'de oldu. Bize ne lazımsa hazırız, mesajını gönderdiniz. Değerli Başbakan kardeşim Hüseyin Bey 'ye geldi ve bizimle dayanışmasını gösterdi.

İşte kardeşlik böyle olur. Zor günde anlaşılır. Siz de bunu yaptınız ve bir kez daha ana vatanla yavru vatanın et ile tırnak gibi olduğunu bütün dünyaya gösterdiniz. Türk milleti adına teşekkür ediyoruz.

Bu olay nasıl 'de parti farkı gözetmeksizin 79 milyonu kenetlediyse, bayrağını kapan herkes meydanlarda demokrasi nöbetine başladıysa, Kıbrıs'ta da aynı şey oldu. Bütün renkler, bütün farklı fikirler, bütün siyasi farklılıklar bir tarafa bırakılarak herkes meydanlara koştu. Bayrağımız, dilimiz, dinimiz bir, biz ayrı yerlerde yaşasak da aynı milletiz. Hiç merak etmeyin, Kıbrıs'ın da başına aynı şeyler gelme ihtimali olsa, bilin ki hemen yanı başında, şah damarınızdan daha yakın Türkiye var.

Ben bu duygularla bugün meydanları doldurarak Türk milletiyle dayanışma duygusunu doruğa çıkaran siz Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Darbe girişiminde hayatını kaybeden bütün şehitlerimize rahmet diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Lefkoşa meydanında sizlerle beraberim, sizlerle demokasi nöbetindeyim. Allah'a emanet olun.

"Ana vatanla yavru vatanın etle tırnak olduğunu gösterdiniz

ERDOĞAN'DAN MESAJ OKUNDU

Türkeş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği mesajı da okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Sevgili Kuzey Kıbrıslı Türk kardeşlerimi hasretle ve muhabbetle selamlıyorum. 15 Temmuz darbe girişimi sizleri de üzdü. Tarihteki en alçak saldırıda milletimi Fetullahçı terör örgütünün üniformalı çetesine geçit vermedi. KKTC'de yaşayan siz kardeşlerimin kalpleri ve duaları ile yanımızda olduğunu biliyorum. Mitinge katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ana vatanla yavru vatanın etle tırnak olduğunu gösterdiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN