Üç partiden bildiri! Gülen’in iadesi için..

Giriş Tarihi: 6.8.2016 21:34 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 21:56
Üç partiden bildiri! Gülen’in iadesi için..

’deki Türk-Amerikan dernekleri ve üç siyasi partinin üyeleri Pazar günü Beyaz Saray önünde FETÖ’yü protesto edecek.

Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından gerçekleştirilecek gösteriyle CHP, MHP ve AK Parti temsilcileri yanı sıra 'deki 150 dernekten binlerce insanın katılması bekleniyor. Birçok eyaletten vatandaşların geleceği mitinge dostu farklı milletlerden dernek mensupları da iştirak edecek.

"ABD UÇAKLARI BEYAZ SARAY'I BOMBALASA NE YAPARDINIZ"

YENİKAPI'YLA CANLI BAĞLANTI

TSİ 21:00'da gerçekleştirilecek mitingde, İstanbul'daki Yenikapı mitingiyle de canlı bağlantı kurulacak. Gösteriler sırasında ABD'nin FETÖ lideri Fethullah Gülen'i iade etmesi için ortak bir açıkalama da yapılacak.

BEYAZ SARAY'DA FETÖ SKANDALI

ÜÇ PARTİDEN BİLDİRİ

Öte yandan ABD'de teşkilatları bulunan AK Parti, MHP ve CHP ortak bir bildiri yayınlayarak 'deki darbe teşebbüsüne karşı tek yürek olduklarını açıkladı. Üç parti darbe girişimini engelleyen Türk halkına cesaret ve kararlılıkları nedeniyle teşekkür edilirken, Fethullah Gülen'in gerekli cezayı görmesi için ABD'de ihtiyaç duyulan bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştireceklerini bildirdi.

AK Parti adına Levent Ali Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi adına Yurter Özcan ve Milliyetçi Hareket Partisi adına Adil Yiğiter'in imzaladığı bildiride, Türkiye'deki ortak siyasi tavrın demokrasinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacağı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç partiden bildiri! Gülen’in iadesi için..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN