Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Ülkemizin düşmanlarını rahatsız etmiştir

Cumhurbaşkanı , Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler mitinginde konuşma yapıyor. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her meşrepten insanımızla verdiğimiz şu görüntü var ya işte bu görüntü inanın bana ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir." dedi.

Giriş Tarihi: 8.8.2016 01:22
Erdoğan: Ülkemizin düşmanlarını rahatsız etmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından ilgili kısım

"Bu görüntü ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür"

Türk Milleti'nin büyük bir millet olduğunu vurgulayan Erdoğan, "1000 yıl önce Türk milleti Malazgirt'te hangi inanç ile Anadolu kapılarını açmışsa, 15 Temmuz'da aynı kararlılıkla darbecilerin karşısına dikilmiştir. Osmangazi 1299'da tarihin en kudretli devletini hangi temeller üzerine bina ettiyse, biz de o gece Türkiye'yi aynı ilkeler etrafından müdafaa ettik. Ecdadımız 100 yıl önce hangi iradeyle Çanakkale'de mücadele ettiyse, 15 Temmuz'da da aynı iradeyle FETÖ'cü terör örgütünü geri püskürttük.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HEPİMİZİN GAZASI MÜBAREK OLSUN

Gazi Mustafa Kemal'in istiklal harbini başlatmasını sağlayan inancın bir benzeri, 15 Temmuz'da adeta kol geziyordu. 15 Temmuz dostlarımıza bu ülkenin sadece siyasi, ekonomik, diplomatik saldırılara değil, aynı zamanda askeri sabotajlara karşı da güçlü olduğunu göstermiştir. Aynı gece Türkiye'nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız ise ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrı ile uyandılar. Bugün burada Genel Kurmay Başkanı ile, Cumhurbaşkanı ile, Başbakanı ile, CHP ve MHP Genel Başkanları ile 81 vilayette her meşrepten insanımızla verdiğimiz şu görüntü var ya, bu görüntü ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir" şeklinde konuştu.

EMNİYET YENİKAPI'YA KATILIM SAYISINI AÇIKLADI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Ülkemizin düşmanlarını rahatsız etmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN