Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ülkemde yarın aynı şey olsa bu kez koşarak giderim'

'dan tatil için geldiği İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaralanan Göl, "Annemle helalleşip kardeşimle beraber sokağa çıktık. Yarın ülkemde aynı şey olsa gözümü kırpmadan, bu kez koşarak gideceğimden şüpheniz olmasın." dedi.

Giriş Tarihi: 8.8.2016 16:53
'Ülkemde yarın aynı şey olsa bu kez koşarak giderim'

'dan tatil için geldiği İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)darbe girişimi sırasında yaralanan Mahsun Göl, ilk tedavisinin ardından 'ya döndü.

Strazburg şehrinde kuru temizleme ve terzilik işiyle uğraşan Göl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'da 4 günlük tatili fırsat bilerek 14 Temmuz günü İstanbul'a gittiğini söyledi.

Evinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesine yakın olduğunu ifade eden Göl, "Televizyonda Cumhurbaşkanımızın çağrısını görünce aklıma hemen 28 Şubat'lar, daha önceki darbeler geldi. Annemle helalleşip kardeşimle beraber sokağa çıktık. Oraya gittiğimizde 15 kişi vardı, daha sonra insanlar gelmeye başladı, tekbirler getirmeye, 'Asker kışlaya' diye bağırmaya başladık." dedi.

"BERABER GİTTİĞİMİZ 15 KİŞİDEN 5'İ ŞEHİT OLDU"

O anlarda aklında sadece "Memleket elden gidiyor" düşüncesinin olduğunu ifade eden Göl, şöyle konuştu:

"Beni bir Türk askerinin vurabileceğine, bana kıyabileceğine ihtimal bile vermiyordum. İki el ayaklarıma ateş etti, yanımdaki arkadaş orada şehit oldu. Oraya beraber gittiğimiz 15 kişiden beşi o anda şehit oldu. Araçtaki asker herkesi taramaya başladı, ben sadece ayaklarımdan yaralanmıştım ve durdurmak için kalkıp üstüne atladım, boğuşurken üç kurşun da diğer ayağıma isabet etti."

Göl, etrafta yaralıların olduğunu, bu durumda geri çekilmek için hamle yaparken ayaklarından vurulduğunu anladığını söyledi.

Yaklaşık yarım saat sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yanındaki bir hastaneye kaldırıldığını, daha sonra da Samatya Hastanesi'nde tedavisinin devam ettiğini aktaran Göl, Fransa'daki 5 çocuğu ve eşinin yaralandığını daha sonra söylediğini anlattı.

VÜCUDUNDA ŞARAPNEL KALDI

O geceki kurşun sesleri ve uçakların alçak uçuşu yüzünden işitme sorunu yaşadığını belirten Göl, doktorların bu durumun üç ay devam edeceğini söylediğini, tedavisinin Fransa'da süreceğini, üç ay sonra ameliyata girip ayak ve kolundaki kurşun ve şarapnel parçalarının çıkarılacağını kaydetti.

"HER ŞEY VATAN İÇİN"

Müşterilerine ülkesinden bahsederken gururlandığına işaret eden Göl, "Yarın ülkemde aynı şey olsa hiç gözümü kırpmadan, hiç düşünmeden, bu kez koşarak gideceğimden şüpheniz olmasın. Her şey vatan için, memleketimiz için, aynı zamanda da sevgili Reisimiz için." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ülkemde yarın aynı şey olsa bu kez koşarak giderim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN