Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman gazeteciden Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek

Pazar günü yaklaşık 5 milyon vatandaşın katılımıyla gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılan Alman gazeteci Lejeune, bu tarihi ana tanıklık ettiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek batının Türkiye'ye karşı takındığı ikircikli tavrı eleştirdi.

Giriş Tarihi: 9.8.2016 09:46 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 10:44
Alman gazeteciden Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek

Demokrasisine sahip çıkan Türk halkından çok etkilendiğini dile getiren gazeteci "Bu tarihi anı yaşadığımı için çok mutluyum. Hayatımda bu kadar insanı demokratik ve huzur içinde hiç görmedim ve bugünkü anıyı da ben kesinlikle torumlarıma anlatacağım" dedi.

YENİKAPI'DA LİDERLERİN ÇOK KONUŞULAN O FOTOĞRAFININ AYRINTILARI

"AVRUPA'NIN HİÇBİR YERİNDE DEMOKRASİ YOK"


Merkel'e Yenikapı mitingine katılma çağrısı yapan gazeteci Lejeune, Avrupa ülkelerinin tutumunu eleştirerek "Bir Alman vatandaşı olarak, benim Merkel'i burada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında oturmasını çok isterdim. Avrupa'nın büyükleri Paris'te bulundular ama Türkiye'deki olaylarda hiç kimseyi burada göremiyoruz. Avrupa, Türk halkının yanında yer almıyor. Demokrasiye saygı göstermediler ve Avrupa'dan hiç bir temsilci yoktu. Gerçek demokrasi Türkiye'de yaşanıyor. Avrupa'nın hiçbir yerinde demokrasi yok. Sadece tek gerçek Türkiye'deki demokrasidir" dedi.

Yenikapı mitingine katılan Alman gazeteciden Almanya'ya sert sözler

"ALMANYA DEMOKRATİK OLSAYDI, ERDOĞAN'A İZİN VERİRDİ"


Gazeteci Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın videokonferans yoluyla Köln'de seslenişini yasaklayan 'ya sert sözler sarfetti. Lejeune, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'da konuşmasının yasaklamaları demokrasiye karşı çok büyük saygısızlıktır. Almanya demokratik bir ülke olsaydı Erdoğan'ın konuşmasına yasaklamaz ve izin verirdi. Diğer dünya liderlerine izin veriyorlar. Almanya'nın en büyük adalet makamları buna bir gün içinde karar verdiler ve bu yasağı çıkardılar" dedi.

Alman hükümetini FETÖ ile ilgili uyaran gazeteci, "'yı çok bir tehlike bekliyor. Bu yüzden 'da gerekli makamlar bu işe el atmalılar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman gazeteciden Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN