Babaları şehit anneleri ise gazi

Ömer Şefkatlioğlu’nun babası ’da darbecilere direnirken şehit düştü. Tankın sıkıştırdığı annesi ise bir bacağını kaybetti. Babalarının öldüğünü yoğun bakımdaki annelerinden saklayan Ömer, “2 kardeşimle gazi ve şehit çocuğuyuz, gururluyuz” diyor

Giriş Tarihi: 9.8.2016
Babaları şehit anneleri ise gazi
Esenler'de darbe girişiminde karşı sokağa çıkan Şefkatlioğlu ailesini, hainler ayırdı. FETÖ'cü teröristin kullandığı tankın bariyerlere sıkıştırdığı baba M. Şefik Şefkatlioğlu şehit düştü, bacağı kesilmek zorunda kalan anne Vahide Şefkatlioğlu ise eşinin ölümünden habersiz şekilde yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyor. Anne ve babasının dehşet anlarına tanıklık eden Ömer Şefkatlioğlu ise, "Biz hem şehit hem de gazi çocuğuyuz, gurur duyuyoruz" diye konuşuyor.

NAMAZ KILIP SOKAĞA ÇIKTI
Darbe girişimi başladığında, serbest meslekle uğraşan Mehmet Şefik Şefkatlioğlu (49) ve eşi Vahide Şefkatlioğlu (39) evlerini boyuyordu. Televizyon kapalı olduğu için hain kalkışmadan haberleri yoktu. Bir süre sonra olanları duydular. Hemen televizyonu açtılar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Sokağa çıkın' çağrısını gördüler. Baba önce namaz kıldı ardından da 2 kızını evde bırakıp yanlına eşini ve oğulları Ömer'i (24) de alarak sokağa çıktı. Ömer Şefkatlioğlu o yaşananları şöyle anlatıyor:

"2 kız kardeşimi evde bırakıp, meydanlara çıktık. Otoyolda havalimanına doğru yürürken, 3 metre ötemde dayım vardı. Onun yanına geçtim. Bir ara arkamı döndüm, tank üzerimize doğru geliyordu. Ben de herkes gibi kendi imkânlarımla tankı durdurmaya çalıştım. Bir sürü kişiyi ezmişti. Telefonla ve babama ulaşmaya çalıştım. Bir süre sonra tanımadığım biri cevap verdi. Telefondaki ses, 'Ölen kişinin neyi oluyorsunuz?' dedi. O an dondum kaldım. Dünyam karardı, olduğum yere yığıldım. Ne yapacağımı bilemedim. Tank, annem ile babamı bariyerlere sıkıştırmış. Babamın şehit düştüğünü, annemin ise hastaneye kaldırıldığını söylediler."

9 AMELİYAT GEÇİRDİ
Anne Vahide Şefkatlioğlu'nun tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Sağlık durumu iyiye gidiyor. Ancak eşinin ölümünden henüz haberi yok. Ömer Şefkatlioğlu anlatıyor: "Babamın nerede olduğunu soruyor 'Yoğun bakımda' diyerek oyalıyoruz. Tam 9 ameliyat geçirdi. Sol bacağı kesilmek zorunda kaldı. Şimdi sağ bacağını kurtarmaya çalışıyorlar. Annem, 'Allah'tandır, üzülmeyin" diyor.3 çocuk babası Mehmet Şefik, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi olduğunu duyunca 2 kızını evde bırakıp, oğlu Ömer (solda) ve eşiyle cuntacılara karşı meydanlara çıktı. Ancak tankın bariyerlere sıkıştırması sonucu yaşamını yitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babaları şehit anneleri ise gazi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN