Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte kendi küçük ama yüreği büyük Utkutan

Giriş Tarihi: 9.8.2016
İşte kendi küçük ama yüreği büyük Utkutan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazıp ’nin onarımı için harçlığını gönderen 12 yaşındaki Utkutan Kızıltaş: Kaç param vardı bilmiyorum. Cumhurbaşkanımız ve ülkemiz için de hep ediyorum

Cumhurbaşkanı 'ın, önceki gün Yenikapı'da düzenlenen tarihi Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde yaptığı konuşmasında bahsettiği, harçlığını 'nin tamiratı için gönderen 12 yaşındaki Utkutan Kızıltaş, "Çok duygulandım. Cumhurbaşkanımız ve milletimiz için ediyorum" dedi. Yozgat'ta yaşayan Utkutan Kızıltaş harçlığını, hainler tarafından bombalanan TBMM'nin onarılması için gönderdi. 15 Temmuz gecesi televizyon izlerken TBMM'nin bombalandığını görünce çok üzüldüğünü belirten Utkutan şöyle konuştu: "Biriktirdiğim harçlığımı Meclis'in onarımı için yollamayı düşündüm. Topladığım harçlıkları, 2 gün sonra gönderdim. Bir de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdım. Mektuba o anki duygularımı yazdım, vatan ve millet sevgimi anlattım. 'Bu ülke kolay kazanılmadı ki kolay kaybedilsin' dedim."

HAYALİ, MECLİS'İ ZİYARET ETMEK
İstanbul Yenikapı 'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinden bahsedince çok duygulandığını söyleyen Utkutan hislerini, "Çok duygulandım. Ben her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletimiz için dua ediyorum. Bütün çocuklardan da dua etmelerini rica ediyorum" diye dile getirdi. Kapalı kutuda biriktirdiği harçlığın ne kadar olduğunu bilmediğini, kutuyla birlikte gönderdiğini söyleyen Utkutan Kızıltaş'ın hayali ise, tamirat bittikten sonra arkadaşları ile birlikte Meclis'i ziyaret etmek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte kendi küçük ama yüreği büyük Utkutan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN