Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan : Millet olarak hep birlikte büyük bir belayı defettik

Başbakan , "Millet olarak hep birlikte ayağa kalktık ve büyük bir belayı defettik, büyük bir vesayet odağını yok ettik." dedi.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 19:01 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 19:47
Başbakan Yıldırım: Millet olarak hep birlikte büyük bir belayı defettik

Başbakan Binali , Çankaya Köşkü'nde İhracatçılar Meclisi üyeleri ile istişare toplantısında yaptığı konuşmasında, "Millet olarak hep birlikte ayağa kalktık ve büyük bir belayı defettik, büyük bir vesayet odağını yok ettik. Vatandaşlarımız arasına ayrılık tohumları eken bir örgütü çökerttik. Himmet diye haraç toplayan, soruları çalan, şantaj yapan, tehdit eden, insanların haremine giren, onları fişleyen bu alçak örgütü çökerttik." dedi.

"Kaos ve kriz bekleyenlerin hevesleri kursağında kaldı"

Kaos ve kriz bekleyenlerin hevesleri bir kez daha kursağında kaldığını işaret eden Başbakan Yıldırım, "Darbeyi boşa çıkaran millet sayesinde demokrasimiz o arbededen güçlenerek çıkmıştır. Siyasi istikrar, güven, hukukun üstünlüğü daha da pekişmiştir." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

"Yatırım döneminde bütün kazançlar üzerinden vergi indirim oranı, bütün bölgeler için yüzde 80'e çıkacak."

Konfeksiyon usulü teşvikten ısmarlama usule geçildiğiri işaret eden Başbakan Yıldırım, "En uygun teşvik hangisiyse o teşviğe yöneleceğiz. Orman ürünlerindeki bütün fonları kaldırıyoruz. Taşıma maliyetlerini azaltacağız." dedi.

"Şu anda patron millettir, millet"

"Şu anda patron millettir, millet" diyen Başbakan Yıldırım şöyle devam etti: "15 Temmuz'da patronun millet olduğunu gördük. Devlet de herkes de hepimiz milletin emrindeyiz. Ne diyorsa onu yapacağız, kafamıza göre iş yapmak yok. Dostlarımıza son çağrımız şu, bırakın, 'nin enerjisini azaltacak adamların oyunlarıyla boş vakit geçirmeyin. Türkiye'nin dostluğuna güvenin, Türkiye'nin dostluğu sizin de bölgenin de dünyanın da barışı ve esenliği için vazgeçilmezdir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Millet olarak hep birlikte büyük bir belayı defettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN