Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapık Fetullahçı örgüt dünyaya anlatılacak!

Türk siyasi hayatında ilk defa görülen uzlaşı mesajlarının Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde verilmesi, hükümete de ilham kaynağı oldu. Hükümet, 15 Temmuz darbe girişimine karşı net mesajlar veremeyen Batı dünyasına karşı kamu diplomasisi atağına geçecek.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 11:31 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 11:36
Sapık Fetullahçı örgüt dünyaya anlatılacak!

Bu kapsamda, bir taraftan Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, diğer taraftan Dışişleri ve Avrupa Birliği bakanlıkları Türkiye'deki darbe gerçeğini, darbenin arkasındaki FETÖ'nün gerçek yüzünü ve "Yenikapı ruhu"nu bütün dünyaya anlatacak.

Türkiye'nin tezleri, 15 Temmuz sonrası her görüşten ve kökenden vatandaşların tek yürek olup demokrasiyi sahiplenişi her türlü mecrayı kullanarak dünya kamuoyunun gündeminde tutacak.

FETÖ'nün Batı'da yaratmaya çalıştığı algıyı kırmayı hedefleyen hükümet, darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve yaralananların hikâyelerini, yakınlarının tanıklığında filme çekecek.


FETÖ'NÜN GİZLİ ODASINDAN ÇIKANLAR

Kısa filmler, sosyal medya kanalları kullanılarak paylaşıma sokulacak. Türkiye'deki STK'lar da yurtdışındaki muhatapları ile irtibata geçerek, darbenin gerçek yüzünü anlatacak.

Yabancı gazeteciler, kanaat önderleri, STK temsilcileri Türkiye'ye davet edilecek, yaşananlar ilk elden aktarılacak. Bilgilendirici mektuplar, darbe girişiminin fotoğraf ve raporlarını içeren kapsamlı dosyalar, muhataplara iletilecek.

'SAPKIN İNANIŞLAR'


Yayınlarda FETÖ'nün dini değerleri kendi sapkın inanışlarına göre yorumladığı vurgulanacak. FETÖ ile IŞİD ve Boko Haram gibi mücadele edilmesi gerektiğinin altı çizilecek.

OHAL ile ilgili muhataplarını bilgilendirecek olan yurtdışı temsilcilikleri, OHAL'in anayasal bir düzenleme olduğunu vurgulayacak. Düzenlemelerin hak ve özgürlükleri kısıtlamayacağı belirtilerek, "Güvenlik önlemleri, Türk vatandaşlarının gündelik yaşamını, yabancı ziyaretçilerin seyahatlerini ve tatillerini hiçbir şekilde etkilemeyecek" mesajı verilecek.

OHAL'in uluslararası turizm hareketleri ve havayolu trafiğine etkisinin olmayacağı belirtilerek, "Tüm destinasyonlarımızda misafirlerimizin tatillerini güvenli biçimde geçirebilmelerine ilişkin olumsuz bir durum söz konusu değildir" denilecek.

TBMM'Yİ BOMBALAYAN HAİN KONUŞTU!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapık Fetullahçı örgüt dünyaya anlatılacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN