Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostlarımız suçüstü yakalandı

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Dostlarımız suçüstü yakalandı
Başbakan Binali , FETÖ'cü darbe girişiminin ardından bazı dost ülkelerin şaşkınlık içinde olduğunu belirterek, suçüstü yakalandıklarını vurguladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin üyeleriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya gelen Yıldırım, konuşmasında özetle şunları söyledi:
DEMOKRASİMİZE KURŞUN SIKTILAR: O gece ruhlarını bir dolara satmış olanlar, milletimize, huzurumuza, demokrasimize kurşun attılar. O gece Türkiye'yi kaosa sürüklemek istediler ama başaramadılar.
BOŞA VAKİT GEÇİRMEYİN: Darbe girişimi oldu, dostlarımız şaşkınlık içerisinde. Herhalde farklı bir sonuç bekliyorlardı. Ne oldu bunlara, nerede yaptılar da hesap tersine döndü der gibi bir tutum içine girdiler ve suçüstü yakalandılar. Bir daha darbe girişiminde bulunan olursa... Bu olmadı bir daha deneriz diye aklından geçirenler varsa bu işin tekrarı yok. Bu işin tekrarında ne olacağını iyi hesap etsinler. Dostlarımıza son çağrımız şu, bırakın Türkiye'nin enerjisini azaltacak adamların oyunlarıyla boş vakit geçirmeyin, Türkiye'nin dostluğuna güvenin, Türkiye'nin dostluğu sizin de bölgenin de dünyanın da barışı ve esenliği için vazgeçilmezdir.

BATI'NIN DEMOKRASİSİ GÖSTERMELİK
Batı dünyası anlayamıyor, anlayamazlar, çünkü onlardaki demokrasi göstermelik. Süt limandaki gemi nasıl giderse batı demokrasisi de öyle. Dalgalı denizlerde demokrasiye sahip çıkmak, gerçek ülke severlik, gerçek milliyetçilik, demokratlık bugünlerde belli olur.

MİLLETİ HESAP EDEMEDİLER
Bütün silahları ele geçirdiler, askerin, polisin, yargının kılcal damarlarına nüfuz ettiler ama bir şeyi unuttular, milleti hesap etmediler. Hakkın ve halkın hesabı tankın hesabını yerle bir etti. Şehitlerimiz ve gazilerimiz o karanlık geceyi aydınlık yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostlarımız suçüstü yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN