Fetullah Gülen'in ele geçirelen bu notları çok konuşulacak!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşılığından gıyabi tutuklu Fetullah Gülen tarafından söylenmiş ve örgüt mensuplarınca doğrudan kaleme alınan notlar, Isparta’da düzenlenen operasyonda ele geçirildi. FETÖ elebaşı Gülen’in notları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı FETÖ çatı iddianamesi ile Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye girdi.

Giriş Tarihi: 12.8.2016 09:55 Güncelleme Tarihi: 12.8.2016 11:50
Fetullah Gülen'in ele geçirelen bu notları çok konuşulacak!

Bu notlar, Gülen'in gizlice örgütlenirken izlediği yol, kişilere ve kurumlara yaklaşımına dair bilgiler içeriyor.

Notlarda FETÖ elebaşı Gülen, eski Başbakan Bülent Ecevit için "MGK'da bizi savundu" ifadesini kullandı. Aynı notlarda Gülen'in suikast sonucu öldürülen gazeteci Abdi İpekçi için "Siyonist, öldürenin elini öperim" ifadesi de yer alıyor.

"BÜLENT ECEVİT OKULLARIMIZI EN AZGIN AĞALARA KARŞI MÜDAFAA ETTİ"

İddianamedeki notlar ve bilgiler şöyle sıralanıyor:

-Ecevit'e 3 defa, 4 defa gittim. Çok saygılı davrandı. Hizmetimize fırtınalı bir dönemde sahip çıktı. MGK'da bizi savundu. Dosyaları masaya vurup oturumu terk etti. Mahkûmiyet kararı verildi. Onu derhal kaldırttı. Okullarımızı en azgın ağalara karşı müdafaa etti. Bunlar unutulacak gibi değil. Bülent Bey çok asil davrandı. Ecevit ne namaz kılmış ne de oruç tutmuş. İlk Danimarka'da okulumuzu görmüş. Sonra da Rusya'da görmüş. Bu görmeleri ile hizmete sahip çıkmış.

"YAHUDİLERLE KAVGA EDEREK HİZMET EDİLMEZ"

-Amerikalılarla ederek yeryüzünde hizmet edemeyiz. Dünya Yahudilerin idaresine doğru gidiyor. Eğer dünyada hizmet edeceksek bunlarla kavga ederek olmaz.

FETÖ'NÜN YARGI AYAĞINA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

"ALEVİ, ŞECERESİ BOZUK..."

-Alevi, şeceresi bozuk generalleri Süleyman Demirel'e listeler halinde verdik. Maalesef "Hocam sen karışma, orduya müdahale etme" diyor. Bize hakaretamiz ifadelerle mukabelede bulunuyor. Biz her zaman Demirel'e güvendik, hep aldandık.

"ERGENEKONCULARIN SESLERİ KESİLECEK"

-Bir gün gelecek bu Ergenekoncuların sesleri kesilecek. Dünyada hiç kimse size zarar veremez, veremeyecek.

"BANA DOKUNAN İFLAH OLMUYOR"

-Paşaları çavuş yaptık. Bana dokunan iflah olmuyor.

"İNŞALLAH DEVRİLİP GİDECEKSİNİZ"

-Çilingiroğlu (Kılıçdaroğlu'nu kastediyor) tamamen çevresi Tuncelili Aleviler tarafından tutulmuş. İnşallah devrilip gideceksiniz. Bunların içine ve KCK'yi de koyarak beddua ettim. CHP ve MHP'nin içi bundan sonra iyice karışacak.

- Hanefi Avcı'ya bu belgeleri kim verdi? Bizden ayrılan gayri memnunlar.

BÜLENT ECEVİT FETULLAH GÜLEN'E NASIL YOL GÖSTERDİ?

"MERAL AKŞENER GİBİ GÜZEL İNSANLARIN..."

-MHP başörtüsü ile alakalı en ufak şey demiyor. Münafıkça bir yaklaşım içindeler. gibi güzel insanların sessizliğine hayret ediyorum.

"ABDİ İPEKÇİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ YERİNDE BİR HAREKETTİR"

-Abdi İpekçi'nin öldürülmesi yerinde bir harekettir, İpekçi, beynelmilel siyonistlerden olup İslam ve Türklük adına büyük cinayetler işlemiş bir kimsedir. Öldürenin elini öperim.

Kaynak: Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullah Gülen'in ele geçirelen bu notları çok konuşulacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN