Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbecilere karşı savaşıyoruz

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Darbecilere karşı savaşıyoruz

’deki üsten 15 Temmuz’da kaldıran pilotlar Albay Baltacıoğlu’nu işaret etti: ‘Terör saldırısı var’ deyip uçak kaldırttı. Biz durumu fark edince bu kez ‘Darbeye karşı savaşacağız’ demeye başladı

Darbe girişimi gecesi 'deki 12'nci Ana Ulaştırma Üs Komutanlığı'ndan kalkan ların pilotları, ifadelerinde Harekat Kurmay Başkanı Kurmay Albay Erhan Baltacıoğlu'nu suçladı. "Terör saldırısı var" diye Akıncı ve Çardak Üssü'ne gönderilmek istendiklerini belirten pilotlar, bir şeyler döndüğünden şüphelenince emri yerine getirmediklerini, Baltacıoğlu'nun bu kez "Darbecilere karşı savaşıyoruz" diyerek kendilerini yanıltmaya çalıştığını anlattı. Görevi reddettiklerini ve Hava Kuvvetleri Komutanı'nın emrine uyarak Malatya'ya iniş yaptıklarını belirten pilot üsteğmen Süleyman Zengin, "Bu sayede Ankara'daki olayların büyümesinin önüne geçtiğimize inanıyorum. Bu karışıklık içinde bizim doğru karar almamızı uçak komutanımız Gökhan Gültekin Demir sağlamıştır. Bizi doğru bir şekilde yönlendirmiştir. Biz Kayseri'ye Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın emri ile dönüş yaptığımız esnada albay Baltacıoğlu tekrar bizimle temasa geçerek Akıncı'ya yönelmemizi ve oraya inmemizi söyledi. Ancak biz bunu umursamadık. Kayseri istikametine devam ettik. Oradan Malatya'ya indik" dedi.

'GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM'
O gece kendilerine verilen görevin yazılı emrini isteyen pilot yüzbaşı Gökhan Gültekin Demir ise "Ben uçak komutanlarına Çardak Meydanı'na inmeyeceğimi söyledim. Tüm uçaklar Malatya'ya indik. İndikten sonra kule tarafından bize Hava Lojistik Komutanlığı Ulaştırma Şube Müdürü Albay İhsan Kaplan'ın 'Oyuna gelmediğiniz için tebrik ediyorum, gözlerinizden öpüyorum' mesajı iletildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbecilere karşı savaşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN