Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ belgeselle anlatılacak

Giriş Tarihi: 13.8.2016 19:43 Güncelleme Tarihi: 13.8.2016 19:52
FETÖ belgeselle anlatılacak

Belgesel yönetmeni İnanç Yılan, "Asimetrik Savas Darbe Günlükleri adını verdiğim belgesel ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) geçirdiği evrimi tanıklarla anlatacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Yönetmen Yılan, yaptığı yazılı açıklamada, bu yılın Nisan ayında çekimlerine başladığı ve on bölüm olarak planlanan "Asimetrik Savas¸, Darbe Gu¨nlu¨kleri" isimli belgeselini FETÖ'nün girişimi gecesi yaşananları da ekleyerek tamamlayacağını bildirdi.

Daha önce, aynı konuda belgeseller çektiğini belirten Yılan, "FETÖ hakkında daha önce arka arkaya 3 belgesel yapmıştım. Ne yazık ki o dönemde TRT içine gömülmüş kripto paralelciler yüzünden konuşacak kişi bulmak z ve konukları ekrana çıkarmakta zorlanıyordum." ifadesini kullandı.

Yılan, darbe girişiminin bertaraf edilmesiyle insanların daha rahat konuştuklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"Ordu içine sızmış teröristlerin kanlı kalkışma sonrası devletin bu örgüte karşı gösterdiği hukuki mücadelenin sonuçları alınmaya başlanınca herkes bildiklerini açıklamaya karar verdi."

- "FETÖ'NÜN ALGIYLA OYNAMA TAKTİKLERİ ANLATILIYOR"

Belgeselde FETÖ'ye ilk davayı açan savcı Nuh Mete Yüksel başta olmak üzere, birçok tanığa yer verdiklerini vurgulayan Yılan, şu bilgileri verdi:

"Biz bu belgeselde kimisi paralelin yetiştirdiği ancak yıllar önce tehlikeyi fark ederek içlerinden ayrılan ve bu yüzden emniyet veya ordudan ihraç edilenler, kimisi vergi kaçakçılığını yakaladığı için raporu verdirilerek, tuttuğu dosyalar kapatılmaya çalışılan ve daha nicesi çeşitli sebeplerle mahkemelerde uydurma delillere ve sahte tanıklara karşı kendisini savunmak zorunda bırakılan kişilerle, FETÖ'nün dünden bugüne kadar geçirdiği evrimi anlatıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ belgeselle anlatılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN