FETÖ’cülerin mallarına el konuldu

FETÖ lideri Fetullah Gülen ve birlikte yargılandığı 3 iş adamının, darbe girişiminin sivildeki bir numarası Adil Öksüz’ün, Şükür ile gözaltına alınan babasına ait 200 milyon liralık mal varlığına el konuldu

FETÖ’cülerin mallarına el konuldu

Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar sonuçcunda FETÖ bağlantılı kişilerin malvarlıklarına el konmaya başladı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesine görülen FETÖ davasında, haklarındaki davanın sonuçsuz kalması amacıyla yabancı ülkede bulundukları ve bu nedenle kendisine ulaşamadığı için kaçak duruma düşen Fetullah Gülen, Ömer Ekinci, Kemal Elibal ve Cemal Soncu'nun tüm mal varlıklarına el koyulmasına karar verildi. Mahkemenin bu kararıyla birlikte firari sanıklara ait Türkiye'deki taşınmazlar, kara-deniz ve hava ulaşım araçları, her türlü hak ve alacaklar, kıymetli evrak, ortağı bulunduğu şirket payları, kiralık kasa mevcutları ve banka hesapları dondurulmuş oldu. Darbe girişiminin sivildeki 1 numarası olan ve Hava Kuvvetleri İmamı oldğu iddia edilen Adil Öksüz'ün mal varlığına el konulması için mahkemeden karar çıkarıldı. Mal varlığına el konulan öksüz için Mali Suçlar Araştırma Kurulu da (MASAK) harekete geçti. Öksüz'ün taşınır ve taşınmaz mal varlığının yanı sıra banka hesapları, hesap hareketleri, para transferlerine yönelik kapsamlı bir rapor hazırlandığı belirtildi. Cumhuriyet Başsavcılığı ise Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak, soruşturma kapsamında örgüte finansal destek vermekle suçlanan ve hakkında gözaltı kararı bulunan Şükür ve babası Selmet Şükür'ün mal varlığına el konulmasını istedi. Mahkeme baba oğula ait taşınmazlara, araçlara, banka veya diğer mali kurumlardaki hesaplara, her türlü hak ve alacaklarına, kıymetli evraklarına, şirketlerdeki ortaklıklarına, kiralık kasalardaki mevcutlarına ve diğer tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

200 MİLYON LİRALIK
İlk belirlemelere göre, baba oğlun İstanbul Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmece, Sakarya, Antalya ve Bodrum'da daireler, Adapazarı ve Sapanca'da bina, Kandıra'da arsaları, Selmet Şükür'ün, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde 10 bin metrekare arsa üzerinde lüks villalar yaptırdığı, FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan bir dershanesinin bulunduğu belirlendi. Babaoğlun mal varlıklarının değerinin ise yaklaşık 200 milyon lira olduğu belirtildi.

BABA ŞÜKÜR CAMİ ÇIKIŞINDA YAKALANDI
Önceki gün hakkında gözaltı kararı verilen Şükür'ün babası Selmet Şükür önceki gün Adapazı ve İstanbul'daki adreslerinde aranmış ama bulunamamıştı. Dün, cuma namazı için Adapazarı'ndaki Sakarya Caddesi üzerinde bulunan Salko Camisi'ne giden vatandaşlar, Selmet Şükür ve diğer oğlu Gökhan Şükür'ünde namaza geldiğini görünce polisi aradı. Bu ihbar üzerine camiye gelen polisler namazın bitiminin ardından gözaltına alınan Selmet Şükür sorgulanmak üzere Emniye'e götürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cülerin mallarına el konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN