Öleceksek adam gibi ölelim

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Öleceksek adam gibi ölelim

FETÖ’cü hainlerin darbe girişimi sırasında köprüde vurulan Dursun o geceyi anlattı: Hainler açınca yere yattık. Ama o sırada yanımızdan ak sakallı yaşlı bir amca geçti. Onu görünce kendimden utanıp hainlere direndim

FETÖ'cü hainlerin gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimi geride birçok kahramanlık hikayesi bıraktı. O kahramanlardan biri de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde hainlerin açtığı sonucu G3 mermisiyle yaralanan Dursun'du (29) Darbe gecesi köprünün üzerine çıkan ilk grubun arasında yer alan Dursun, "Köprünün üzerinde hainler üzerimize açınca kendimizi yere attık. O sırada yanımızdan ak sakallı yaşlı bir amca geçti. Elinde Türk bayrağı vardı. Amcayı görünce kendimden utandım. Derken biri 'Bir kere öleceğiz, öleceksek de adam gibi öleceğiz' dedi. Ayağa kalktık tankların üzerine yürüdük. Ben kasığımdan vuruldum. Orada birçok arkadaşın şehit düştüğünü gördüm. Yaralarım benim şeref madalyamdır" dedi.

YİNE EN ÖNDE OLACAĞIM
Tedavisi devam eden Dursun, "Mermi kasığıma isabet etti. Toplardamarım parçalandı. O gün olayları televizyondan ve pencereden izleyen adam olmak istemedim. Vatanımız için çıktık. Televizyonda cumhurbaşkanımızı görünce ailece köprünün üzerine geçtik. İleride 15 Temmuz'da ne yaptın dediklerinde gururla 'Köprünün üzerindeydim' diyeceğim. Yine olsa tabi ki yine çıkarım yine en önde olurum" diye konuştu. Dursun sözlerini şöyle sürdürdü:

'İLK ÖNCE GÖĞSÜNDEN VURULANLAR'
Köprüye gittiğimizde ailemden ayrıldım. İnsanlar öne doğru koşuyordu ben de koştum. Bir şeyler bizi çekiyordu. Oradaki hainlerin ateş edeceğini düşünmüyorduk ama onlar çok acımasız çıktı. Son mermisine son topuna kadar kullandılar. Halka ateş açtılar.
Vurulduktan sonra ilk önce Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne beni getirdiler. Çok fazla kan kaybediyordum ama hastaneye gelince benden çok zor durumda olan insanların olduğunu gördüm. Öyle ki doktor sadece 'İlk önce göğüs ve yukarısından vurulan hastalara müdahale edin' diye bağırıyordu. Her yer kan gölüne dönmüştü. Onlarca, yüzlerce yaralı geliyordu. Orada ilk pansumanı yapınca başka bir hastaneye götürdüler. Ameliyatı oldum.
Uyanır uyanmaz küçük kardeşimi yanıma çağırdım ve ne olduğunu sordum. O gece kara bir geceydi. Allahım bize bir daha böyle acılar yaşatmasın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öleceksek adam gibi ölelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN