Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Üst akıl’ panoda belirdi

Darbe karşıtı gösteri yapan Türklere yönelik soruşturmaların açıldığı ’da, bu defa uluslararası havaalanındaki panolarda aleyhtarı haberler yer aldı. Dışişleri Bakanlığı, çirkin haberleri kınadı

Giriş Tarihi: 15.8.2016
‘Üst akıl’ panoda belirdi
FETÖ'nün darbe girişimi ardından 'da yapılan protestoları sınırlayan, bayrak açanlar hakkında yasal soruşturma başlatan 'da yeni bir skandal daha yaşandı. Kronen Zeitung adlı gazetenin Viyana Uluslararası Havalimanı'ndaki panolarda yayımladığı, "'de 15 yaşın altındaki çocukların istismarına izin verildiği" haberi yer aldı. Bir süre önce Viyana'daki Schwechat Uluslararası Havalimanındaki panoda "Türkiye tatili, sadece Erdoğan'ı destekler" şeklinde başlıkla panolara reklam veren gazetenin ikinci skandalına Dışişleri Bakanlığı'ndan da tepki geldi. Bakanlık, haberin hiçbir şekilde gerçeklerle örtüşmediğini ve çarpıtıldığını belirterek, "Avrupa'da giderek artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığının yükselen merkezi konumundaki bir ülkenin, siyaset dünyası, medyası ve toplumuyla bu hastalıkları iyileştirmeye odaklanması gerekmektedir" ifadelerini kullandı. Bakanlık, uluslararası bir havaalanının bu tür sorumsuz, çarpık ve yanlış mesajların yayılmasına alet edilmesini şiddetle kınadı.

TÜRKLER VATANDAŞLIĞA KABUL EDİLMESİN
Avusturya'da aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi'nin (FPÖ) Cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, "Avusturya'daki Türklerin çifte vatandaşlık problemi çözülene kadar Türklerin vatandaşlığa kabul edilmesinin yasaklanması" çağrısı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Üst akıl’ panoda belirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN