Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 siyasi parti hakkında suç duyurusu

Anayasa Mahkemesi, denetimlerde uygunsuzluk tespit ettiği 4 siyasi parti hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 17.8.2016 11:50 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 11:51
4 siyasi parti hakkında suç duyurusu

Anayasa Mahkemesinin bazı siyasi partilerin denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Türk Birliği Partisinin 2013, İşçi Köylü Partisi ile Esnaf ve Çiftçi Partisinin 2014 yılı kesin hesap incelenmesinde, bu partilerin gösterdikleri gelir-gider toplamının eldeki bilgilere göre doğru, denk ve 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na uygun olduğuna karar verildi.

Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi, Yeni Dünya Partisi, Anadolu Partisinin 2014 yılı kesin hesap incelemesinde ise taşınmaz ve değeri 100 lirayı aşan taşınır mallar ile menkul kıymetlerin, her türlü hakların değerleri ve edinim tarihini gösterir listeyi göndermemesi nedeniyle bu partiler hakkında yasal işlem yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı.

Gönül Birliği Yeşiller Partisinin 2014 yılı kesin hesap incelemesinde ise partinin mali denetim kapsamında istenen belgeleri süresinde göstermemesi nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 siyasi parti hakkında suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN