Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liler o tabelayı dikti bile

15 Temmuz şehidi Astsubay ’in ailesinin “Adı havaalanına verilsin” su üzerine, halkı kahramanın adının yazılı olduğu tabelayı, havaalanının yapılacağı yere dikti

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Niğdeliler o tabelayı dikti bile
Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye kalkan darbeci generali öldürdükten sonra şehit düşen Astsubay 'in babasının "Oğlumun adı havaalanında yaşatılsın" talebi üzerine liler, kahramanın adının yazılı olduğu tabelayı havaalanın yapılacağı yere dikti. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin seyrini, kahramanlığıyla değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesi, kendileri için yardım istememiş, bunun yerine Çukurkuyu'da okuyan çocuklar için okul yapılması sunu dile getirmişti.

'ONUN İÇİN NE YAPSAK AZDIR'
Kahramanın babası Hasan Hüseyin Halisdemir ise, kendilerini ziyarete gelen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'dan oğlunun isminin yaşatılmasını isteyerek, Niğde'ye yapılacak havaalanına 'Ömer Halisdemir' isminin verilmesini talep etmişti. Haberin SABAH'ta yayımlanmasının ardından vatandaşlar harekete geçti. Daha önce temeli atılan Niğde Havaalanı'nın yapılacağı yere üzerinde "Şehit Ömer Halisdemir Havaalanı" yazılı tabela diken kent halkı, "Ömer Halisdemir için ne yapılsa azdır. Bu kahramanın adının yapılacak olan havaalanına verilmesi Niğde için de bir gurur olacaktır" dedi. Niğde'ye yapılacak olan havaalanı şehidin doğduğu yer olan Bor ilçesinin Çukurkuyu beldesi yakınında bulunuyor. Yıllar önce dönemin başbakanı Tansu Çiller tarafından temeli atılan fakat bir türlü hayata geçirilemeyen havaalanı ile ilgili olarak çalışmalar son dönemde hız kazanmıştı. Vatandaşlar yaklaşık 21 yıl önce temeli atılan havaalanının bitmesi halinde, Niğde ekonomisi ve sanayisine de büyük katkı sağlayacağı görüşünde.

DUYGULANDIRAN PROGRAM
Öte yandan Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'de adının verildiği meydanda önceki akşam bir program düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca organize edilen "İçimizdeki Kahramanlar Projesi"nin Niğde'deki bölümüne, şehit astsubayın babası Hasan Hüseyin Halisdemir de katıldı. Baba Halisdemir, "Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Başbakanıma buradan selamlarımı gönderiyorum. Niğde'nin havaalanının bir an evvel yapılıp Ömer Halisdemir'in isminin verilmesini çok arzu ediyorum" dedi. Program, Dursun Ali Erzincanlı'nın Ömer Halisdemir için yazdığı "30 Kuş" şiirini okumasıyla sona erdi. Katılımcılar, şiiri dinlerken duygulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğdeliler o tabelayı dikti bile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN