Türkiye'nin en iyi haber sitesi

mangasında 5 gün işkence...

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Şok mangasında 5 gün işkence...
FETÖ/PDY'li hainler, i okullarda kendilerinden olmayanları atmak için öğrencilere mangalarında işkence ediyordu. TSK'dan Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu üyesi yaklaşık 2 bin genç de girişimi içinde yer alan ve yıllar önce kendilerinin askeri okullardan atılmasına sebep olan komutanlara karşı hukuk mücadelesi başlatma kararı aldı. Genelkurmay Başkanı olma hayali kurarken bir anda kendisini askeri okulun kapısında bulan Hakan Ekşi (25) de bunlardan biri. Ekşi, şok mangalarında geçen 5 günde yaşadıklarını SABAH'a anlattı.

24 SAAT UYUTMADILAR
Maltepe Askeri Lisesi'ni 2011'de bitirdikten sonra Kara Harp Okulu'na başladım. İlk gün komutanlar bizi isim isim çağırarak iki gruba ayırdı. Menteş Kampı'na tren ile gittik. Her saatin 24 ve 36'ncı dakikaları nöbet tuttuk. Neredeyse 24 saat hiç uyumadık.
İkinci gün, kampa girdiğim gibi işkenceler artarak devam etmeye başladı. Diğer sınıf arkadaşlarımız çadırlarında dinlenirken, biz sıcak taşlar, eriyen asfalt üzerinde şınav çekiyorduk. Sabah 5'e kadar bu işkence devam etti.
Üçüncü gün, 1 saat uykunun ardından uyandırıldık. Artık ellerim su toplamıştı. Bütün gün boyunca sürünmeye devam ettik. Ne su veriyorlardı ne de yemek. Bazı arkadaşlarımız bayılmaya başladı. Bize 'Sizden asker olmaz, gidin limon satın' diye hakaret ediyorlardı.

SUYU BOĞAZINDAN BOŞALTTI
Dördüncü gün, bazı arkadaşlarımız çok sevmesine rağmen artık askeri okulu bırakmaya karar vermeye başladı. Açlıktan bayılan bir arkadaşımız vardı. Komutan geldi bütün suyu birden boğazından aşağı boşalttı. Asker boğulacaktı. Kıvranıp kusmaya başladı. Ambulans çağırdılar ve hastaneye götürdüler. Ellerim tamamen yara olmuştu. Artık dayanamadım. 'Baba gel beni kurtar' dedim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şok mangasında 5 gün işkence...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN