Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 furyası memurlara uzandı

, Anadolu, Bakırköy, Kartal, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa Adliyeleri ile Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli toplam 293 personel gözaltına alındı. Personellerin adliyelerdeki çalışma odaları, ofisleri ile evlerinde yapılan arama ve el koyma işlemlerinde himmet ödeme kağıtları ve bazı şüpheli evraklar ele geçirilirken, bir personelin çalışma odasında bulunan kitabının arasından 1 lık banknot çıktığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 18.8.2016 10:00 Güncelleme Tarihi: 18.8.2016 15:19
1 dolar furyası memurlara uzandı

Darbe girişiminden tam bir ay sonra 15 Ağustos Pazartesi günü FETÖ soruşturması kapsamında 'daki 7 adliyede çalışan devlet memurlarına yönelik düğmeye basılmıştı. İstanbul, Anadolu, Bakırköy, Kartal, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa Adliyeleri ile Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli toplam 293 personel gözaltına alındı. Dün sabah itibariyle Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli 6 adli personel hakkında daha gözaltı işlemi uygulanarak, toplam sayı 296'ya yükseldi.

BİR PERSONELİN ODASINDA 1 DOLAR BULUNDU

Memurlara yönelik soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü'nün Adalet Bakanlığı'ndan gelen liste üzerine gözaltı ve arama kararı verdiği kaydedildi. Personellerin adliyelerdeki çalışma odaları, ofisleri ile evlerinde yapılan arama ve el koyma işlemlerinde himmet ödeme kağıtları ve bazı şüpheli evraklar ele geçirilirken, bir personelin çalışma odasında bulunan kitabının arasından 1 lık banknot çıktığı bildirildi.

"BYLOCK" İSİMLİ KRİPTOLU YAZIŞMA PROGRAMI BULUNDU

Gözaltına alınan bazı memurların telefonlarında ise kriptolu yazışma yapma olanağı sağlayan 'ByLock' isimli mesajlaşma uygulamasının bulunduğu, personelin bu uygulama üzerinden haberleştikleri tespit edildi. Bazı memurların FETÖ'nün sohbetlerine katıldığı, Gülen'in videolarını izledikleri, bazı memurların himmet adı altında örgüte bağışta bulunduğu ileri sürüldü.

KRİPTO ÇÖZÜLDÜ 150 BİN FETÖ'CÜ KISKAÇTA

ADLİYE PERSONELİNİN FUATAVNİ'YE BİLGİ SIZDIRIP SIZDIRMADIĞI TESPİT EDİLECEK

Türkiye'nin gündemini oluşturan en önemli soruşturmaların yürütüldüğü İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli bazı memurlar da gözaltına alındı. Gözaltına alınan memurlar içinde Tahşiyeciler Grubu'na kumpas soruşturmasını yürüten savcılıkta görevli katibin de bulunduğu 3 memur yer alıyor. Başsavcılık, İstanbul'daki tüm adliyelerde kritik noktalarda görev yapan memurların FETÖ'ye bilgi sızdırıp sızdırmadığını araştırıyor. Gözaltındaki tüm memurların bilgisayarlarının imajları alınıp hard dsiklerine el konulurken, bu memurların "Fuatavni" adlı hesabına adliyedeki önemli soruşturma ve davalarla ilgili bilgi gönderip göndermediği tespit edilmeye çalışılıyor.

BAŞSAVCILIK GÜLEN'İN İADESİ İÇİN AMERİKALI YETKİLİLERLE GÖRÜŞECEK

Amerika'da yaşayan FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen'in iadesi için hazırlanan dosyalarla ilgili görüşmek üzere Amerikalı adli yetkililerin önümüzdeki hafta Ankara'ya gideceği öğrenildi. İstanbul'da da birçok dosyası bulunan Gülen'in iadesine ilişkin görüşmeye İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Savcı Hasan Yılmaz'ın da katılacağı belirtildi.

FETÖ'CÜ DARBECİLERİN KRİPTO İHANETİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 dolar furyası memurlara uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN