Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanı'nda özel güvenlik bankoları

Hususi (yeşil) ve hizmet (gri) sahipleri ile 'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları konuldu.

Giriş Tarihi: 18.8.2016 07:08 Güncelleme Tarihi: 18.8.2016 07:09
Atatürk Havalimanı'nda özel güvenlik bankoları

Havalimanı'nda hususi (yeşil) ve hizmet (gri) sahipleri ile 'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları oluşturuldu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirleri kapsamında, hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri, bağlı bulundukları kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alarak seyahat edebiliyor. Ayrıca KKTC'ye seyahat edecek yolcuların ise kimlik bilgileri polislerce sistemden kontrol ediliyor.

Bu kapsamda Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından daha önce Dış Hatlar Gidiş Terminalindeki vize ihlal ofisinde yapılan işlemler için özel kontrol bankoları konuldu. Bankolarda görevli polis memurları tarafından yapılan işlemlerin ardından yurt dışına çıkışlarında herhangi bir sakınca görülmeyen yolcuların uçaklara zamanında gitmesi sağlanıyor.
Yapılan düzenleme ile terminallerdeki pasaport kontrol noktalarındaki yoğunluğun azaldığı gözlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı'nda özel güvenlik bankoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN