Darbe soruşturmasında yeni gelişme

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimi soruşturmasına ilişkin 3 ana iddianame hazırlayacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 18.8.2016 09:43 Güncelleme Tarihi: 18.8.2016 10:01
Darbe soruşturmasında yeni gelişme

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcıvekili İsmail Uçar'ın koordinesinde yürütülen " girişimi" soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine ilişkin 3 ana iddianame yazılacak. Darbe girişiminin İstanbul'daki tüm eylemlerinin soruşturmalarının yürütüldüğü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bir iddianameyi Anadolu Yakası'ndaki, diğer iki iddianameyi ise 'ndaki olaylara göre hazırlayacak. Başsavcılık, bu 3 ana iddianamenin yanı sıra, hakim-savcılar, akademisyenler, valiler-kaymakamlar, medya mensupları, adliye personelleri gibi diğer gruplara ilişkin de ayrı ayrı iddianameler hazırlayacak.

15 TEMMUZ GECESİ SINIRDA NELER YAŞANDI?

BİN 471 ŞÜHELİ İÇİN İNCELEME

Darbe girişimi soruşturması kapsamında ilk ifadelerinin ardından tutuklanan yüzlerce şüphelinin yeniden ifadelerinin alınma işleminde ise sona gelindi. General, albay gibi üst düzey rütbeli 60 askerin de ifadesinin alınmasının ardından yeniden ifade alma işlemi sona erecek. Tutuklanmalarının üzerinden 1 ay geçmesi üzerine başsavcılık, bin 471 şüphelinin aylık tutukluluk incelemesinin de yapılması için dün İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak düğmeye bastı. Tüm incelemelerin tamamlanmasının ardından tahliye ya da tutukluluğun devamına ilişkin kararlar açıklanacak.

THY'DE 15 TEMMUZ DEĞİŞİMİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe soruşturmasında yeni gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN