Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan : Avucunuzu yalarsınız!

Başbakan , Kurtköy'de Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde konuştu. Burada yaptığı konuşmada FETÖ'cü hainlerin darbe girişimi ile ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, "Darbe goygoycuları muvaffak olamayınca hemen başladılar şimdi bunlar birbirine girecek diye avucunuzu yalarsınız! Bu millet sizin gazınıza gelmez" dedi.

Giriş Tarihi: 20.8.2016 13:30 Güncelleme Tarihi: 20.8.2016 15:11 ABONE OL
Başbakan Binali Yıldırım: Avucunuzu yalarsınız!

Kurtköy'de Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Gerek FETÖ ile gerekse PKK ile mücadele ederken şehit düşen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti:

Türkiye, dünya demokrasi tarihinde hiçbir ulusa nasip olmayacak bir darbe girişimini, silahlı darbe girişimini, silahsız güçle, darbecilere darbeyi vuran bir ülkenin adıdır.

Darbe yapmaya geldiler, darbeyi yediler, gerisin geri gittiler. Şimdi içeride hesabını veriyorlar. Yağma yok, bu ülkenin kazanımlarını, ülkenin kurumlarına kılcal damarlarına sızıp, bin bir türlü entrikalar, kapalı oyunlarla iradeyi ele geçirmeye bu millet müsaade etmedi, etmeyecek.

Başbakan Binali Yıldırım "Avucunuzu yalarsınız!"

"DURMAK YOK YOLA DEVAM"

Bu darbe girişimini başlatanlardan hesap sormamız lazım en ağır şekilde. Hukukun, adaletin emrettiği her türlü hesabı sormamız lazım. Bu darbenin sebeplerini ortadan kaldıracak yapısal reformları, düzenlemeleri yapmamız lazım.

Bu darbe girişimini başlatan terör örgütünün bütün bağlantılarını, bütün ilişkilerini ortaya çıkarmak bunlarla devletle milletle ilişkilerini kesmek... Bunun için olağanüstü hali ilan ettik. Ama iş alemimize dedik ki 'Durmak yok yola devam.

Akıl terini alın terine katacağız. Böylece Türkiye'yi 2023'te dünyanın parmakla gösterilen ülkesi yapacağız.

Burada teknoloji üretilecek. Bu teknoloji ülkemize daha fazla katma değer sağlayacak.

AR-GE ÇALIŞMALARI

Yapmamız gereken şey sattığımız malın birim değerini artırmak. Akla para verme işi eskiden yoktu, parayla akıl mı satın alınır dı? Fuzuli masraf diye düşünülürdü.

Önce akla yatırım yapacağız. Akla yapılan yatırım ülkeye çok daha fazla yatırım olarak geri dönüyor. 2015 yılında AR-GE harcamaları 2 milyar TL'ye yaklaşmış. Bu sayı yıldan yıla artış göstermiş.

Dışarı satarken azimli alırken nazlı olacağız. Tamam mı? Satarken azimli alırken nazlı. Dolayısıyla cari açığımız azalacak. Daha çok insana iş bulacağız. 2002 yılında 2 tane teknoparkımız vardı şimdi 64 tane var.

Türkiye artık ben de varım diyor. Arkadan gitme yok yanyana gideceğiz diyor. bu özgüvenle olur, ülkesine inanmakla olur. Bu millet geleceği görmekle olur.

SONUNDA BELASINI BULDULAR

Cumhurbaşkanımız 2014'ün başından beri söylüyor. Bunlar terör örgütüdür. Ülkenin geleceğine kastetmişler diyor. Artık öyle bir hale gelmiş ki ülkenin sahibi benim demiş. Sonunda belasını buldu.

Türkiye virüslerinden temizleniyor. Siz Türkiye için yolunuza devam edin. Önünüze turkuaz halıları aça aça devam edeceğiz. Dün Osmangazi köprüsünden geliyor bizim çocuklar. İznik'te Osmangazi köprüsüne girdik 15 dakikada eve geldik diyorlar. Var mı böyle bir şey! Var yaparsan olur.

KÖPRÜLER ARTIK 3. KÖPRÜDEN GEÇECEK

Eserler ortada. Cumhurbaşkanımız bu işin başını çekti bize istikamet verdi. Bizde gereğini yapıyoruz. 26 Ağustos boğazın yeni gerdanlığını takıyoruz.

27 Ağustos'tan sonra 2. köprüde kamyon görmeyeceksiniz. Tren yolunu da koyduk. Daha sonra devreye girecek.

Başbakan Yıldırım "Kamyonlar artık 3. Köprü'den geçecek"

AVUCUNUZU YALARSINIZ!

Darbe goygoycuları muvaffak olamayınca hemen başladılar şimdi bunlar birbirine girecek diye avucunuzu yalarsınız! Bu millet sizin gazınıza gelmez.

Her türlü etnik ve her türlü mezhep bizim tarihimizde var ama bunların üzerinde millet şuurunu hiçbir zaman kaybetmedik.

Bugün bölücü terör örgütü, FETÖ gitti, BETÖ geldi. Bunlar vardiyalı çalışıyor. 15 Temmuz'da bunlar vardiyadan düştü FETÖ, BETÖ'ye verdi, bölücü terör örgütü.

Hangisi gelirse gelsin, bu büyük millet karşısında vız gelir tırs gider. Bunları da aşacağız hepsini aşacağız. Medeniyet yolculuğumuza kararlılıkla devam edeceğiz, daha çok üreteceğiz.

Bunu da el birliğiyle yapacağız. İki tane 1'i alta alta koyarsanız 2 yapar yanyana koyarsanız 11. Anlaştık değil mi Sayın Sabancı? Hepinizie başarılar diliyorum!

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da konuştu

"FETÖ 15 TEMMUZ YENİLGİSİNDEN SONRA GÖREVİ PKK'YA DEVRETTİ"

"BAŞBAKAN'IM PKK'LI FETÖ'CÜ HAİNLERDEN HESAP SORALIM"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım: Avucunuzu yalarsınız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN