Canikli'den çok kritik açıklaması!

Giriş Tarihi: 20.8.2016 01:48
Canikli'den çok kritik Suriye açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli önümüzdeki günlerde Türkiye ile arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi imkanının olacağını, bu ilişkinin halkı ve devleti ile gerçekleşeceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Reuters'e verdiği söyleşide, yeni dönemdeki ilişkisiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

'SURİYE HALKI VE DEVLETİ...'

Canikli Reuters'e verdiği söyleşide, " ve Irak ticaretimiz son dönemlerde geriledi. Özellikle Suriye'yle ilişkilerde önümüzdeki günlerde ekonomik aktivitelerimizi artırma imkanı olacak. İlişkilerin geliştirilmesi politikası Suriye ile de reailize edilecek. Bu ilişki Suriye halkı ve devleti ile olacak" diye konuştu.

'BU SORUNU DA ÇÖZECEĞİZ'

Başbakan Binali Yıldırım Salı günü AKP TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, ve İsrail'le sorunları çözdükleri gibi, Suriye ve Irak'la yaşanan sorunları da çözeceklerini belirterek, bu konularda önümüzdeki aylarda kayda değer bir gelişmenin yaşanacağından emin olduğunu vurgulamıştı.

Türkiye-Rusya ekonomik restorasyon sürecinin de beklenenden süratli olacağını belirten Canikli, "Rusya ile finans da dahil bütün alanlarda ilişkimiz gelişecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canikli'den çok kritik Suriye açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN