Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen’in kalp atışını bilen ABD, darbeyi bilmez mi

Giriş Tarihi: 20.8.2016
Gülen’in kalp atışını bilen ABD, darbeyi bilmez mi

Adalet Bakanı Bozdağ’dan çarpıcı açıklamalar: CIA’nın elinde darbeyi FETÖ’nün yaptığına dair bizden daha fazla delil vardır. Onlar Gülen’in kalbinin saniyede kaç defa attığını bilir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünün planlayıcısı, sevk ve idare edicisi olduğunu en iyi ABD'li yetkililerinin bildiğini söyledi. "CIA'nın elindeki delil miktarının 'dekinden daha fazla olduğundan eminim" ifadesini kullanan Bozdağ, şunları kaydetti: "Fetullah Gülen'in kalbinin saniyede kaç defa attığını, kaç defa nefes verdiğini, oraya girenin çıkanın kim olduğunu, gecenin karanlığında o malikânenin etrafında uçan siyah sineklerin cinsiyetini dahi bilen CIA'nın, Fetullah Gülen'in bu işi sevk ve idare ettiğini bilmediğini bize söylemek, dünyanın ve Türk Milleti'nin aklıyla alay etmektir." Hâkim ve savcıların atama töreninde konuşma yapan Adalet Bakanı Bozdağ özetle şu ifadeleri kullandı:

ŞEREFLİCE TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI TERCİH ETTİLER:
Darbe gecesi Hâkimevi'nde kurulan kriz merkezinde müsteşarlar, HSYK üyeleri ve savcılar vardı. Herkesin belinde silahı vardı, herkes oraya o gün ölmeye gelmişti. Bu toprağın üzerinde şerefsizce gezmektense, bu toprağın altında şereflice yatmanın en büyük adamlık olduğunu görerek oradaydılar.

ABD , GÜLEN'İ TUTUKLAMAK ZORUNDA:
Suçluların iadesi anlaşması kapsamında, Fetullah Gülen için 4 ayrı dosyaya ilişkin iade talebini ABD'nin adli makamlarına ilettik. Bu dosyalar hakkında 9. madde, "Taraf ülke karar verene kadar ilgili kişi ile alakalı tedbir alır, tutuklama da yapabilir karar verene kadar da tutuklu kalır" diyor. 40 gün, 50 gün, 100 gün değil sınır da konulmuyor. ABD yetkili makamları 9. maddeye göre, karar verilene kadar onu yakalamak ve tutuklamak zorundadır. Burada tercih hakkı yoktur.

TÜRKİYE, BÖLÜNME SÜRECİNE GİRECEKTİ:
(Darbe girişimi başarılı olsaydı) Yeni bir rejime yelken açacaktı. PKK ve onun mensupları, 'nin bir bölgesini bölmek için özerklik ve bağımsızlığa giden yolu açacak, Türkiye süratle bölünme sürecine sokulacaktı. Alevi- Sünni, Kürt-Türk çatışması milletimizi farklı bir noktaya getirecek ve Türkiye ne zaman biteceği belli olmayan bir iç çatışmanın alanı haline dönecekti. Dinde reform adı altında Fetullah Gülen alçağının anlayışını din olarak bu millete anlatmak için yeni bir reform davasına Türkiye maruz kalacaktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in kalp atışını bilen ABD, darbeyi bilmez mi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN