Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜBİTAK'taki projelere FETÖ incelemesi!

, Sanayi ve Bakanı Özlü, "TÜBİTAK'ta geçen dönem yürütülen projelerde FETÖ sebebiyle bir çalışma yapıyoruz. Projeleri tek tek inceliyoruz." dedi.

Giriş Tarihi: 21.8.2016 02:40
TÜBİTAK'taki projelere FETÖ incelemesi!

, Sanayi ve Bakanı , Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki bir otelde düzenlenen toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, "Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projelerinin geçen dönemde bazı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) grupları tarafından yavaşlatıldığı iddialarında durum nedir?" sorusu üzerine, Bakan Özlü, TÜBİTAK'ta personele yönelik bir çalışma yaptıklarını söyledi.

TÜBİTAK içerisindeki FETÖ üyelerinin tespiti yönündeki çalışmada son aşamaya gelindiğini belirten Özlü, şöyle konuştu:

"Bunlarla ilgili ciddi bir çalışma yaptık TÜBİTAK'ta. Bu, aşağı yukarı tamamlandı ama devam ediyor. Şimdi ikinci aşamasında TÜBİTAK'ta geçen dönem yürütülen projelerde FETÖ sebebiyle bir çalışma yapıyoruz. Projeleri tek tek inceliyoruz, bu projelerde belli yerlere kaydırma, yönlendirme olmuş mu? Yine bu projelerde aksama, saptırma, geciktirme olmuş mu? Bunları inceliyoruz. Var gibi geliyor, şu anda inceliyoruz."

Bakan Özlü, TÜBİTAK'ta 15 Temmuz sonrası 167 kişinin işten çıkarıldığını ifade ederek, "Son dönemde 167 kişi çıkarttık, 15 Temmuz'dan sonra. Ondan önce çıkarılanlar var, onların da sayısı 600 civarında." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK'taki projelere FETÖ incelemesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN