Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''Gülen'i korumak için sebebimiz yok''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Yardımcısı Joe Biden'la ortak açıklama yaptı. Biden konuşmasında ''Gülen'i korumak için bir sebebimiz yok'' dedi.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 21:02 Güncelleme Tarihi: 24.8.2016 21:05
''Gülen'i korumak için sebebimiz yok''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Yardımcısı Joe Biden'la ortak açıklama yaptı.

Joe Biden'in konuşmasından ilgili kısım;

Bugün 15 Temmuzda yaşanan hasara bizzat ben şahit oldum. Bu muazzam binanın üzerinde kurşun delikleri vardı. Tabi ki Cumhurbaşkanı şunu anlayabiliyorum. Ülkenizdeki insanlar yeterli derecede dayanışma ve empati gösterilmediğini düşünüyor. Başkanı temsil eden biri olarak ne kadar üzgün olduğumuzu aktarmak istiyorum. ABD müttefik 'nin yanındadır. halkına desteğimiz tam. Bu darbe teşebbüsü Türkiye halkına yönelik bir saldırıydı sadece hükümete yönelik değildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Joe Biden ortak açıklama

SİZLERİ HAYRANLIKLA İZLEDİK

Gerek sizin gerek ülkenizin bu teşebbüse verdiği cevabı hayranlıkla izledik. Türkiye'nin vatanseverlerini tüm dünya gördü. Bildiğim kadarıyla kimileri tankların altında ezildi. Türk halkının hassasiyetini anlıyorum. ABD bundan sonra adaletin sağlanması için elinden gelen ��abayı gösterecek. Şu an bile uzmanlarımız Ankara'da sizin yetkililerinizle görüşüyor.Avukatlar bu mesele üzerinde çalışıyor.

GÜLEN'İ KORUMAK İÇİN SEBEBİMİZ YOK

Sayın Cumhurbaşkanı çok uzun yıllar görev yaptım ama hiç bir sürecin bu kadar uzun olduğunu, bu kadar inceleme yapıldığını hatırlamıyorum. Bizim gibi güçlü bir ülkede Başkan da dahil hiç kimsenin iade yetkisi yoktur. Bu sadece mahkemelerin verebileceği bir karardır. Türk halkı da bilmeli. Gülen'i korumak için bir sebebimiz yok. Aslına bakarsanız Gülen ABD'den sığınma istediğinde Bush reddetmiş olay mahkemeye taşınmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Gülen'i korumak için sebebimiz yok''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN