Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Terörle savaş halindeyiz’

İçişleri Bakanı Ala, terör örgütleri dünyaya da saldırmakta fakat Suriye içindeki kaostan yararlanan bu örgütlerle en fazla mücadele etmekte

Giriş Tarihi: 25.8.2016
‘Terörle savaş halindeyiz’
İçişleri Bakanı Efkan Ala Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Ala, Cerablus harekâtına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:
'nin kendi güvenliğini sağlaması bakımından alması gereken tedbirler var, operasyon da buna yöneliktir. Koalisyon güçleriyle birlikte karar alıp, orada operasyonları icra ediyoruz. Cerablus'ta DAEŞ başta olmak üzere, terör örgütleri yuvalanmıştır ama ana omurgasını DAEŞ oluşturmakta. Ülkemize defalarca saldırılarda bulundu. terörle savaş halinde. Terör örgütleri dünyaya da saldırmakta fakat Suriye'deki kaostan yararlanan bu örgütlerle en fazla mücadele etmektedir.
Bu bölgede Türkiye'ye yönelik artık yakın tehlike değil açık tehlike söz konusu. Türkiye kendi sınırlarının, kendi vatandaşının güvenliğini sağlayacaktır. Faaliyetlerin ana ekseni Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması ve ılımlı muhalefetin desteklenmesi, koalisyon güçleriyle birlikte hareket edilmesidir.
Terör örgütü PKK ile DAEŞ ilişkisinin ve FETÖ ilişkisinin nasıl olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla böyle bir kaotik coğrafyada istikrar adası olan, ülkesi ve milletiyle kalkınan, Türkiye'ye yönelen terör tehditlerinin ortadan kaldırılması için yapılması gereken işler yapılıyor. Cerablus'a yönelik, oranın temizlenmesi ile ilgili kısa zamanda mesafe alınacaktır.
Bölgede, Türkiye dışında, mbaşka haritaların ortaya çıkmasını engelleyebilecek güçte devlet kalmadı. Bu nedenle Türkiye'nin istikrarı hedef alınıyor.

'PROFESYONEL YARDIM ALDILAR'
İçişleri Bakanı Ala, Gaziantep'teki saldırıya ilişkin ise "Patlayıcı RDX, bir fabrikasyon patlayıcı. Böyle olunca bu profesyonel bir yardım almış imajını da doğurur. RDX patlayıcı tipi genellikle profesyonel bir kurgunun olduğunu gösterir ama burada böyle midir, değil midir, daha sonraki soruşturmalar ortaya çıkaracaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Terörle savaş halindeyiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN