Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Türk askeri bizi kurtarmaya geldi"

Terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan "Fırat Kalkanı" operasyonu, yurtlarından edilen li Türkmenleri umutlandırdı. Türkmenleri Derneği Başkanı Ekrem Dede bu operasyonu 6 yıldır beklediklerini söyledi...

Giriş Tarihi: 25.8.2016 01:54 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 10:01
Türk askeri bizi kurtarmaya geldi

Türkmenleri Derneği Başkanı Ekrem Dede, Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince 'nin sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan operasyonu anbean takip ettiklerini söyledi.

Keklice köyünün de aralarında bulunduğu bazı yerleşim yerlerinin, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının kontrolüne geçtiğini sevinçle öğrendiklerini belirten Dede, operasyondan umutlu olduklarını dile getirdi.

ASKERLER GÜLLERLE KARŞILANDI

Dede, "Biz bu harekatı 6 yıldır bekliyoruz. Suriye'de ilk zulüm başladığından beri bu harekatı bekliyorduk. Allah'a çok şükrediyoruz, bu harekatla Türk askeri bizi kurtarmaya geldi. Cerablus'tan haberler alıyoruz, Türk askerini bizim çocuklar güllerle karşıladı. Menbiç halkı zaten 'Türk halkı bizi ne zaman kurtarmaya gelir' diye bekliyordu." diye konuştu.

"TÜRK ASKERİ BİZİM DE ASKERİMİZ"

Türk askerinin sadece Türkiye'nin değil, bütün Müslümanların askeri olduğunu ifade eden Dede, "Türk askeri bütün Müslümanların, ümmetin askeridir. Türk askeri bizim askerimizdir. Bizim askerimiz, bizi kurtarmaya geldi. Çok teşekkür ederiz." dedi.

Dede, "Türk askeri sadece Türklerin değil bizim de askerimizdir. Türk askeri Mehmetçiktir, Peygamber Muhammed Mustafa'nın askerleridir. Türkiye, İslam ülkelerinin son karargahıdır. Bize yardıma geldi, bizi kurtaracaklar çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı...

AHaber CANLI YAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türk askeri bizi kurtarmaya geldi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN