FETÖ u olarak kullanıyor

Giriş Tarihi: 26.8.2016
FETÖ hukuku silah olarak kullanıyor

HSYK , önceki gün ihraç ettiği 2 bin 847 hâkim - savcıyla ilgili gerekçeli kararı açıkladı. Manifesto gibi gerekçede yargıdaki örgüt üyelerinin u olarak kullandıklarına vurgu yapıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yargı içindeki FETÖ yapılanmasına ilişkin, lı terör örgütü üyesi olmak suçundan başlattığı soruşturma kapsamında düğmeye basan HSYK 2. Dairesi 2 bin 847 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti. Genel Kurul söz konusu ihraçlarla ilgili 60 sayfalık gerekçeli kararını yayımladı. Kararda FETÖ'nün devleti ele geçirmek için mülkiye, adliye, emniyet, eğitim ve ordu içine sinsice sızdığına dikkat çekildi. FETÖ'nün kuruluşu, amacı, sosyo kültürel ve zihinsel yapısı, paralel devlet kurma çabaları, yönetim modeli, hiyerarşik yapılanması, istihbarat ağı haberleşmede kullandığı yöntemler, baskı oluşturma, eğitim alanı (dershaneler, ışık evleri, öğrenci yurtları) ve mali yapılanması sırasıyla anlatıldı. İşte HSYK'dan manifesto olarak tanımlanacak gerekçeli kararındaki o ayrıntılar:

"EN KANLI GİRİŞİM"
Adı geçenlerin FETÖ/PDY örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden, meslekte kalmalarının uygun olmadığına oy birliği ile karar verildi. FETÖ dini duyguları istismar etmek suretiyle güvenini kazandığı insanları yıllarca kendi kirli planları doğrultusunda kullandı. Gerçek yüzünün anlaşılarak devletin etkin mücadeleye başlaması sonrasında mevcut kadrolarını korumakta zorlanan, tasfiye sürecine giren, ekonomik ve siyasi yönden zayıflayan örgüt "mağdur edebiyatı" stratejisi üstüne kurulu algı yönetiminden sonuç alamayacağını anladı. Ardından 15 Temmuz darbe girişiminde bulundu. Anayasal düzeni yıkarak rejimi değiştirmek için artık zamanın geldiğini düşünen FETÖ, cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimine imza attı.

"İHANET ÇETESİ"
Devletin kılcal damarlarına sızan örgütün hedefi Türkiye'yi ele geçirmektir. u silah olarak kullanmaktan çekinmeyen çetesinin hukuk dışı iş eylemlerine son vermek adına bazı tedbirler alınması zorunlu hale gelmiştir. Soruşturma kapsamında 2 bin 146 hakim ve cumhuriyet savcısı tutuklandı. 190 kişi hakkında yakalama emirlerinin infazı için çalışmalar devam ederken, 539 kişi adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

FETÖ ELEBAŞININ DEVLETİ ELE GEÇİRME STRATEJİSİ
FETÖ'nün sözde lideri Fetullah Gülen'in örgüt içinde kadrolaşmanın ve devleti ele geçirmek için izlenen stratejik yöntemi de kararda yer aldı. Gülen'in izlediği strateji, "Esnek olun, sivrilmeden can damarları içinde dolanın, bütün güç merkezlerine ulaşıncaya kadar hiç kimse varlığınızı fark etmeden sistemin ana damarlarında ilerleyin. Dünyada satın alınmayacak adam yoktur. Sadece fiyatları farklıdır. Birini az fiyata birini çok fiyata alırsın" şeklindeki talimatlarıyla aktarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ hukuku silah olarak kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN