‘Bu millet her şeyin en iyisine layıktır’

Hain darbe girişiminde tanka, topa kafa tutan millete dev eserlerin yakışacağını söyleyen Erdoğan: Dalga geçenler, ‘Yaptırmayız’ diyenler oldu. Halep oradaysa, arşın burada

Giriş Tarihi: 27.8.2016
‘Bu millet her şeyin en iyisine layıktır’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu millet neye layıksa hepsi olacak" dedi ve ekledi: "Zira muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor icraatla oluyor." Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün projesinin hazırlanmasından inşasına kadar tüm aşamalarında emeği geçen bakanları, bürokratları, yüklenici firmaları, mühendisleri ve işçileri tebrik eden Erdoğan, bu süreçte 3 başbakan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile çalıştıklarını, temeli Gül ile birlikte attıklarını söyledi. Erdoğan özetle şunları söyledi:
Dalga geçenler, istihza edenler, 'Yaptırmayacağız' diyenler oldu. Buralara gelip gösteri yaptılar. Ama 'Bu yoldan dönmek yok, yapacağız' dedik. Halep oradaysa arşın burada.
Dünyada birçok açıdan öncü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Türkler'e Anadolu kapısını açan Malazgirt Zaferi'nin ve Büyük Taarruz'un yıldönümünde açıyoruz.
Bu gurur duyulası milletimizle yapıyoruz. Siz, farklısınız. Siz, tankların, topların, helikopterlerin, F16'ların önünde duran bir milletsiniz. Size de bu eserler yakışırdı. Birinci köprü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu. Onun adını siz koydunuz. İkinci köprü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü. Şimdi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz. İnşallah 20 Aralık'ta da Avrasya Tüneli'nin açılışını yapıyoruz.
Ekonomide tüm göstergeler, onca badireye rağmen olumlu yönde. Köprünün, dünyada bir çok şeye öncü olacağına inanıyorum. Bununla iftihar edeceğiz, göreceksiniz. Dünya filmleri buralarda çekilecek, bunu göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri... Biz bunlarla anılacağız ve bu yola bunlarla devam edeceğiz.
Şimdi yeni hazırlıklarımız var. Ne yapıyoruz? İnşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını bitiriyoruz. Bu da yetmeyecek, şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım. Çanakkale Köprüsü'nün de hazırlıklarını yapıyoruz. İnşallah bütün bunlarla birlikte dünyada , farklı bir konuma yerleşecek. Niye hazmedemiyorlar bizi? Niye kıskanıyorlar bizi? İşte bunlardan dolayı. Biz hangi milletin ahfadıyız? Üzerimizde bir görev var, bu görevi yapıyoruz ve yapacağız. Onun için de inşallah bunlar olacak.
, tamamlanan, inşası süren, başlanacak olan projelerle hedeflerine adım adım ilerliyor. Ülkemizin önünü kesmek için bilhassa 3 yıldır maruz kaldığımız çok sayıda saldırıya rağmen görüldüğü gibi yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.
15 Temmuz'da 'yi zafiyete düşereceklerini sandılar. Olmayınca PKK ve DAEŞ'i kullanarak terör öylemleriyle yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Biz geri adım atmayıp üstelik Cerablus olayını başlatınca yeni oyunlar peşine düştüler. Ama biz birlik ve beraberlikle onların üzerine üzerine yürüyeceğiz.
Cizre halkı geçtiğimiz yıl yaşanan hadiselerde bölücü örgütün gerçek yüzünü görüp, teröristleri kazdıkları çukurlarda debelenmeye terk etmiş ve devletin yanında yer almıştır. (Dünkü) Bu saldırı bir yönüyle terör örgütünün Cizre halkına yönelik intikam saldırısıdır. Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum, başsağlığına gidiyorum. Çünkü şunu unutmayın; eğer lider taşın arkasına gizlenirse millet, ordu dağın arkasına gizlenir. Bu bir kelam-ı kibardır, onun için üzerine üzerine yürüyeceğiz.
Bu son saldırının da, PKK, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin de arkasındaki güçlere sesleniyorum. Kendinize çeki düzen verin. Türkiye artık bu oyunlara gelmiyor. Gelin bu milletle, bu devletle uğraşmaktan vazgeçin. Türkiye'de döktüğünüz kan yeter.

31 AĞUSTOS'A KADAR ÜCRETSİZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişlerin 31 Ağustos'a kadar ücretsiz olacağı müjdesini de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu millet her şeyin en iyisine layıktır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN