Adları var kendileri yok

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Adları var kendileri yok

Güvenlik kaynakları, PKK’nın kolu YPG’nin kontrol ettiği Demokratik Güçleri’nin (DSG) röntgenini çekti. O verilere göre YPG’yi gizlemek için oluşturulan 13 üyeli yapının yüzde 90’ı naylon

Güvenlik kaynakları Terör örgütü PKK'nın kolu PYD kontrolündeki Demokratik Güçleri'nin (DSG) haritasını çıkardı. Buna göre ABD'nin "ortaklarımız" diye adlandırdığı ve 'nin YPG'nin tepkisi sonrası oluşturulan örgüt tam anlamıyla naylon. 12 Nisan'da sözde 13 farklı örgütün katılımıyla oluşturulan DSG, aslında terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'yi kamufle etmek için kullanılıyor. Örgüt Türkiye'nin tepkisi sonrası "Fırat'ın batısından çekildik" açıklamasını da bu strateji üzerine oynuyor. YPG adına çekilen örgüt, aynı bölgede DSG adıyla mevzilerini güçlendirip tahkimat yapıyor.

PYD/YPG'DEN SURİYELİ SİVİLLERE YÖNELİK KORKUNÇ PLAN

13 ÖRGÜTÜN YÜZDE 90'I KÂĞIT ÜST ÜNDE
YPG'nin yönettiği DSG içinde, aynı örgütün kadın militanlarının bulunduğu YPJ ayrı bir örgüt olarak yer alıyor. Burkan el-Fırat, Liva Tuvar el-Rakka, Ceyş-ul Tuvar gibi örgütlerin yer aldığı oluşumda, imzası olmasına karşın birkaç temsilciden ibaret olan örgütler yer alıyor. El-Sanadid Güçleri, Süryani Askeri Meclisi (MFS), Kuzey Güneşi Tugayı, Selçuk Tugayı, El Cezire Tugayları, Kürt Cephesi, Ceyş-ul Tuvar (Devrim Ordusu), Tahrir Tugayı ve Liva 99 Muşat gibi oluşumlar bu yapı içinde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adları var kendileri yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN