‘Mücadelemiz sürüyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özel Defteri’ne şöyle yazdı: Milletimizin, 94 yıl önce olduğu gibi tüm farklılıklarını bir tarafa bırakarak 15 Temmuz’da ortaya koyduğu irade, en büyük güven kaynağımızdır

Giriş Tarihi: 31.8.2016
‘Mücadelemiz sürüyor’
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ilk olarak ziyaretiyle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğindeki devlet erkanı 'ün mozolesine çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Bu sırada vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Başkomutanım, Allah sizi başımızdan eksik etmesin", "dik dur eğilme bu millet seninle" diye bağırdı. Geçmiş yıllarda halk devlet töreninin ardından içeriye alınıyordu. Dün ise ilk kez tören alanından takip etti. Törene 15 Temmuz'da şehit olanların yakınları ve gaziler de katıldı. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne ise şunları yazdı:
Aziz Atatürk, bugün Büyük Zafer'in 94'üncü yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla yad ediyoruz. Tüm yokluk, yoksunluk ve zorluklara rağmen Kurtuluş Savaşı'mızı Büyük Zafer'e ulaştıran azim ve inançla emanetiniz olan Cumhuriyetimizi payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan çetelerini bozguna uğratarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde istikbal mücadelemizi sürdürüyoruz.
Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi ülkemizin gurur kaynağı olan tarihi projeler mücadele azmimizin bir tezahürüdür. Aziz milletimizin, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi tüm farklılıklarını bir tarafa bırakarak 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu irade, en büyük güven kaynağımızdır. Zat-ı alinizin ve aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Mücadelemiz sürüyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN