Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgüt imamı akademi sınavı sorularını CD ile getirdi

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Örgüt imamı akademi sınavı sorularını CD ile getirdi

Harp Akademisi'nde öğrenci olan bir subay, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi soruşturmasında gizli tanık olup itirafçı olarak ifade verdi.

FETÖ SINAV SORULARINI NASIL ÇALDI?

REKLAMCI İMAMDAN YARDIM
Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatının ortaokul sıralarındayken başladığını söyleyen gizli tanık ifadesine şöyle devam etti:
18-20 yıllık zaman diliminde askeri lise sınavını kazandıktan sonra sorumlu abim sürekli değişiyordu.
Askeri sınavlara abilerim tarafından çalıştırıldım. Askeri lisede okuyan başka arkadaşlarımla yeni bir gruba dahil edildim. Harp okulundan mezun olana kadar süreç böyle devam etti. Mesleğe başladığımda da sorumlu abilerim değişti. Harp Akademileri Komutanlığı sınavına hazırlandığım dönemde reklamcılık yaptığını bildiğim bir abi bana yardımcı oldu.

ÖRGÜT ABİSİ DOÇENTTİ
Bu sınava çalışmam için çok sayıda sorunun olduğu bir CD verdiler. CD'deki dokümanlara çalıştıktan sonra sınavda başarılı oldum. girişimine kadar cemaat abisiyle yüz yüze görüşmeye özen gösterdim.
En son abiliğimi yapan şahıs İstanbul Üniversitesi'nde doçent olarak görev yapan bir öğretim görevlisiydi. Görüşmelerde Gülen'e ait videolar izleyip kitaplarını okurduk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgüt imamı akademi sınavı sorularını CD ile getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN