Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Dost bildiğimiz ülkeler sessiz kaldı’

Giriş Tarihi: 2.9.2016
‘Dost bildiğimiz ülkeler sessiz kaldı’

Başbakan : 15 Temmuz’da yaşadığımız bu alçakça saldırı karşısında dost bildiğimiz ve güvendiğimiz birçok ülke maalesef sessiz kalmayı tercih etti. Gerçek dostlarımızı hemen gördük

Başbakan Binali dün Uluslararası Parlamenter Asamble Başkanları onuruna Çankaya Köşkü'nde yemek verdi. Yemekte konuşan Yıldırım FETÖ darbe girişimi hakkında önemli mesajlar verdi:

DÜNYADA GÖRÜLMEMİŞTİR: Demokrasiyi ve Türk milletini alan böyle bir saldırının benzeri herhalde dünyada başka bir yerde görülmemiştir. Milletimizin darbe girişimine karşı sergilediği bu hassasiyetli duruş biz siyasetçiler için aynı zamanda önemli bir mesajdır. Bu mesaj "Devletin içerisine sızmış FETÖ mensuplarını birer birer devletin içerisinden ayıklayın" mesajıdır. Her devletin kendisini yok etmeye yönelik bu tür alçakça girişimler karşısında savunma hakkı meşrudur.

BİRÇOK ÜLKE SESSİZ KALDI: olarak dost ve kardeş bildiğimiz her ülkenin zor zamanında hep yanında olduk. Bizde bir söz vardır "Dost kara günde belli olur." Ancak üzülerek ifade etmek isterim ki 15 Temmuz'da yaşadığımız bu alçakça saldırı karşısında dost bildiğimiz ve güvendiğimiz birçok ülke maalesef sessiz kalmayı tercih etti.

GERÇEK DOSTLAR: Bu darbe girişimi bir anlamda bir sınavdı. Demokrasiden yana olanlarla, demokrasi karşıtı darbe tarafında olanlar arasında bir tercihti. Gerçek dostlarımızı biz orada hemen gördük. Ama bazı dost bildiklerimiz tepkilerini göstermekte gerekli cesareti gösteremedi.

DEMOKRASİ DİYENLER: Demokratik değerler konusunda en ufak bir olayda her türlü eleştiriyi yapan bazı ülkelerin olduğunu hepimiz biliyoruz. Aynı ülkelerin doğrudan demokrasiyi hedef alan bir saldırıda demokrasiyi savunmakta aciz kalmışlar ve en ufak en hafif deyimiyle susmak suretiyle darbeden yana tavır sergilemişlerdir. Bu dünyanın geleceği için endişe vericidir. Sizlerden beklentimiz Türkiye'nin yaşadıklarını, Türk insanının o karanlık gecede demokrasisine canı pahasına nasıl sahip çıktığını bütün cümle aleme anlatmanızdır. Bunu sadece temsil ettiğiniz uluslararası parlamenterler asamblesinde değil, kendi ülke parlamentolarınızda da anlatmalısınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Dost bildiğimiz ülkeler sessiz kaldı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN