Türkiye'nin en iyi haber sitesi

147 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'deki operasyonlarda bugün 103 terörist etkisiz hale getirildi... Dün ile birlikte 147 terörist etkisiz hale getirildi. TSK "son yıllarda bir gün içerisinde teröriste en büyük kaybın yaşatıldığı gün bugün olmuştur" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 3.9.2016 17:46 Güncelleme Tarihi: 3.9.2016 19:26
147 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari ve Van'da devam eden operasyonlarda dün ile birlikte 136 Hakkari, 11 Tendürek olmak üzere toplam 147 terorist etkisiz hale getirildi.

TSK: EN BÜYÜK KAYBIN YAŞATILDIĞI GÜN

Türk Silahlı Kuvvetleri, "Şu ana kadar bugün içerisinde meydana gelen çatışmalarda, en son alınan telsiz dinlemelerine göre 100'ün üstünde terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu kahraman askerlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz sayesinde son yıllarda bir gün içerisinde teröriste en büyük kaybın yaşatıldığı gün bugün olmuştur" açıklamasında bulundu.

147 terörist etkisiz hale getirildi


2 Eylül'de Hakkari/Çukurca kırsalında başlatılan "Şehit Sağ.Üçvş. Mekan Şahin" operasyonunda 63 PKK mensubunun öldürüldüğünü anımsatan Genelkurmay Başkanlığı, operasyon kapsamında bugün yaşanan gelişmeleri açıkladı. Bölgede operasyonun bugün de devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

TSK TARAFINDAN VURULAN PKK-PYD HEDEFLERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER


"Birliklerimiz sabahın erken saatlerinde teröristlerin bulunduğu inlere baskın tarzında bir operasyon gerçekleştirmiş; büyük bir kahramanlık gösteren askerlerimiz bazı yerlerde teröristlerle göğüs göğüse muharebe etmişlerdir. Öncü kapsamındaki teröristler bulundukları inlere atılan roketlerle imha edilmişlerdir. Bu çatışmalar esnasında 7 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 21 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

PKK'ya ağır darbe! Avni Özgürel yorumladı-"TAARRUZ HELİKOPTERLERİ IRAK KUZEYİNDEN GÖNDERİLEN TERÖRİST GRUBU ATEŞ ALTINA ALMIŞLARDIR"-


Hemen akabinde öncülerin arka tarafında bulunan yaklaşık 150 kişiden oluştuğu değerlendirilen bir terörist gruba 10:17-13:46 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekâtı düzenlenmiştir. Bölgeden uçakların uzaklaşmasını müteakip anılan büyük terörist grup ateş destek vasıtalarımızla (Havan ve topçularımızla) yoğun şekilde ateş altına alınmış ve hemen sonrasında bölgeye sevk edilen taarruz helikopterleri Irak kuzeyinden bölgemize takviye olarak gönderilen terörist grubu da ateş altına almışlardır."


AĞIR KAYIP VERDİLER


"Teröristler hiç beklemedikleri bugünkü saldırı karşısında çok ağır kayıp vermişlerdir" denilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Şu ana kadar bugün içerisinde meydana gelen çatışmalarda, en son alınan telsiz dinlemelerine göre 100'ün üstünde terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ölü ve yaralı teröristlerin çoğu takviyeye gelen gruplarca Irak kuzeyine götürülmüşlerdir.


Bu kahraman askerlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz sayesinde son yıllarda bir gün içerisinde teröriste en büyük kaybın yaşatıldığı gün bugün olmuştur. Kahraman Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
147 terörist etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN