Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G20 kitabında kahraman Türk halkı ilanı

Giriş Tarihi: 4.9.2016
G20 kitabında kahraman Türk halkı ilanı
G20 Basın Merkezi'nde yer alan G20 kitabında 'nin yatırıma davet eden ilanları yer aldı. Yatırım ve Destek Ajansı'nın verdiği ilanlardan biri ise "Kahraman Halkın Zaferi" başlığını taşıdı. İlanda, "Türk halkı 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıktı ve darbeyi püskürten en büyük gücün millet olduğunu gösterdi. Halkın demokrasi seçimini önemseyen hükümeti, vatandaşlarını korumak ve onlara iyi yaşam standartları sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Milletinin demokrasiye sahip çıkışından cesaret alan hükümet, Türk demokrasisinin güçlenmesine katkı sağlayacak ekonomik reformlar gerçekleştirmeye devam edecektir" ifadeleri yer aldı.

YENİ NESİL TERÖRİST ÖRGÜT
Aynı kitapta, zirveye katılan bazı liderlerin yazısı da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazısının da yer aldığı kitapta, Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimini anlattı ve FETÖ'ye karşı dünyayı uyardı. FETÖ'nün 15 Temmuz'da Türkiye tarihinin en çirkin ve kanlı darbe girişimlerinden birini gerçekleştirdiğini belirterek, "Uluslar arası toplum, sadece Türkiye'nin milli güvenliğini değil, bulunduğu her ülkenin güvenliğini tehdit eden bu yeni nesil terörist örgüte karşı uyanık olmalı ve gerekli adımları atmalıdır" dedi.

Türkiye'nin yatırıma davet eden ilanlarının bulunduğu G20 kitabının kuşkusuz en anlamlı bölümü 15 Temmuz demokrasi destanının anlatıldığı sayfalardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 kitabında kahraman Türk halkı ilanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN