Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı hep birlikte ilkeli duruş sergilemeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Televizyonu’na verdiği röportajda “Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Biz olaylara böyle bakıyoruz ve mücadelemizi böyle veriyoruz” sözleriyle dünyaya terörle mücadele dersi verdi

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Teröre karşı hep birlikte ilkeli duruş sergilemeliyiz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Teröristin hepsi kötüdür. Dolayısıyla bu terör odaklarına karşı hep birlikte bizim bir ilkeli duruş sergilememiz lazım" sözleriyle dünya liderlerine anlamlı bir mesaj verdi. G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 'in Hangzhou kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Televizyonu'na (CCTV) mülakat verdi.

Antalya'NIN DEVAMI
Türkiye'nin Kasım 2015'te ev sahipliği yaptığı G20 zirvesinden, Çin'de düzenlenen bu yılki zirveye kadar gelinen noktayı değerlendiren Erdoğan, zirvesinin başarılı bir G20 zirvesi olduğunu belirterek, "İnanıyorum ki, o G20 zirvesinin şu anda Hangzhou'da daha da gelişerek devamını göreceğiz" dedi.

MÜLTECİ VE TERÖR SORUNU
Antalya'daki G20 zirvesinde Türkiye'nin öncelikli konuları arasında kadın istihdamının yer aldığını vurgulayan Erdoğan, "Küresel istikrarı tehdit eden unsurlar şu anda bizim başlıca sorunumuz. Bunun bir tanesi terör sorunudur, bir tanesi de mülteci sorunudur" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha önceki demeçlerinizde, Antalya'daki G20 zirvesinin en önemli sonuçlarından birinin dünya liderlerinin teröre karşı çok güçlü bir duruş sergilemesi olduğunu söylemiştiniz. Ama hala Türkiye'nin ve birçok ülkenin hain terör saldırılarına maruz kaldığını görüyoruz. Terörle mücadele işbirliğimizi nasıl artırabiliriz?" şeklindeki soruya bazı ülkelerin stratejik konumlarından dolayı teröre hedef olduklarını vurgulayarak, "Bazı ülkelerin stratejik konumları vardır, bundan dolayı bedel ödemektedir. Ama özellikle bu yer altı madenleri konusunda zenginlikler vardır, bundan dolayı bunların üzerine gidilmektedir" dedi.

ÇİFTE STANDART SONA ERMELİ
Terör örgütlerine yönelik çifte standardın ortadan kaldırılması gerektiğini kaydeden Erdoğan, "Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Teröristin hepsi kötüdür. Dolayısıyla bu terör odaklarına karşı hep birlikte bizim bir ilkeli duruş sergilememiz lazım. Terörizmin içerisinde yer alan tüm örgütlerin hepsi lanetlidir. Biz olaylara böyle bakıyoruz ve mücadelemizi de bu şekilde veriyoruz" diye konuştu.

'SİLAH PAZARI OLARAK GÖRMEYİN'
Erdoğan, "Gelişmiş ülkelerin dünyada özellikle gelişmekte olan veya en az gelişmiş ülkeleri bir silah pazarı olarak görmemesi gerekiyor. Eğer hala buraları silah pazarı olarak görmeye devam edersek işte o zaman bu terörist gruplar ve onun sistem haline getirmiş olduğu terörizm buralardan elde ettiği imkanlarla bölmek ve parçalamak gereken ülkeler üzerindeki bu oyunlarını sürdüreceklerdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı hep birlikte ilkeli duruş sergilemeliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN