Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Çukurca'ya ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, "Özellikle 15 Temmuz'dan sonra terörle mücadelede yenidbir yol haritası ortaya koyduk. Savunmada değil, taarruzdayız. Hangi taşın altında, hangi mağarada bu alçaklar varsa, onları bulup etkisiz hale getireceğiz." dedi.

Giriş Tarihi: 5.9.2016 11:06 Güncelleme Tarihi: 5.9.2016 13:32
Başbakan'dan Çukurca'ya ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım'ın, dün gece Hakkari Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı ile Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret ettiği öğrenildi.

Yıldırım, terör operasyonunu sürdüren askeri birlikten bilgi aldı.

Başbakan Yıldırım Hakkari'de

Başbakan Binali Yıldırım, dün gece operasyon bölgesi Çukurca'ya gitti. Başbakan Yıldırım, Çukurca'da 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde bölgede çatışmalar artmış ve çok sayıda PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinin ardından Çukurca'ya gitti. Hakkari Dağ Komando ziyareti, ve Çukurca 2. Hudut Komutanlığı'nı ziyaret etti. Her iki bölgede de şu anda sıcak çatışmaların yaşandığı bölgeler.

Başbakan'dan Çukurca'ya ziyaret

BAŞBAKAN YILDIRIM ASKERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Binali Yıldırım her iki bölgede de askerlerle bir araya geldi. Bölge teröristlerin Türkiye'ye geçişlerini sağladıkları bölge olarak da biliniyor.

"ARTIK SAVUNMADA DEĞİL, TAARRUZDAYIZ"

Daha sonra askerlerle kısa sohbet eden Başbakan Yıldırım, operasyondan dönen askerlere şunları söyledi:

"Büyük iş yapıyorsunuz. Milletin duası, desteği sizinle beraber. Allah yar ve yardımcınız olsun. Milletin evlatları, vatandaşları inşaah dahga güzel günler görecek. İşiniz zor ama bir o kadar da kutsal görev yapıyorsunuz. Bu işler sona erecek buna inaniyorum. Bugün herkes bu terörün bitmesi gerektiğini düşünüyor. Kayıtsız, şartsız her duayı desteği veriyor. Zor şartlarda büyük tehlike altında vatan savunması yapıyorsunuz. Dolayısıyla hükümet olarak sizlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak, bu operasyonda sizin moral değerlerinizi en üst seviyede tutmak bizim birinci vazifemiz.

Etrafımızda maalesef bir tezgahla karşı karşıyayız, kuşatmayla karşı karşıyayız. Bizimle mertçe mücadele edemeyenler bu alçak terör örgütünü kullanmak suretiyle enerjimizi azaltmaya çalışıyorlar. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra terörle mücadelede yenidbir yol haritası ortaya koyduk. Savunmada değil, taarruzdayız. Hangi taşın altında, hangi mağarada bu alçaklar varsa, onları bulup etkisiz hale getireceğiz. Bunu yapmazsak bu tehidtle yaşamak mecburiyetinde kalacağız. Alınması gereken tedbirler de var. Baskın yememeniz için, bütün alınması gereken emniyet tedbirlerini de temin ediyoruz. Özellikle bu mücadelenin sonuç vermesinin şartı budur. Buna yönelik kapsamlı bir çalışmayı başlattık. Kısa sürede buraları kontrol altına alacağız ki ondan sonra bütün gücümüzü yurt içindeki bunları kümelendikleri 10-12 yer var. Bu yuvalara girmek suretiyle memlektimizi yıllardır meşgul eden bu alçak terör örgütünü hizaya getireceğiz. Bütün millet sizin duacınızdır, sizler sayesinde insanlar evlerinde rahat uyuyorular."

TERÖRİSTLER KUZEY IRAK'A ÇEKİLDİ

Bölgede 2 gün süren yoğun çatışmalarda 100'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirilmişti. Teröristler ölü ve yaralılarını da Kuzey Irak'a götürmüştü.

DEVAM EDEN OPERASYONLAR HAKKINDA KOMUTANLARDAN BİLGİ ALDI

Bölgede operasyonlar devam ediyor. Başbakan operasyonlar hakkında bölgedeki komutanlardan da bilgi aldı.

SÜLEYMAN SOYLU DA YANINDAYDI

Başbakan Binali Yıldırım'ın yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yer aldı. Başbakan ziyaretini helikopterle gerçekleştirdi.

VAN'DA ŞEHİTLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN DEMİRTAŞ'A SERT TEPKİ BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM: NASIL BÜYÜYORUZ ANLAYAMAZLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Çukurca'ya ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN